Factorio vs Rimworld

witlaus

Hectopat
Yer
Bursa
Bu iki oyun indirime girsin diye çok bekledim ancak ikisi de girmediler (50TL). Bunlardan birini almak istiyorum. Ayrı türler olduğunun farkındayım. Factorio sanırsam daha fabrika kurma, tower defance yapma tarzı; Rimworld ise koloni kurma, yönetim yapma tarzı bir oyun. Ancak ikisinin de bütün yorumları çok iyi. Bu iki oyundan sizce hangisini almalıyım?

Bu iki oyun indirime girsin diye çok bekledim ancak ikisi de girmediler (50TL). Bunlardan birini almak istiyorum. Ayrı türler olduğunun farkındayım. Factorio sanırsam daha fabrika kurma, tower defance yapma tarzı; Rimworld ise koloni kurma, yönetim yapma tarzı bir oyun. Ancak ikisinin de bütün yorumları çok iyi. Bu iki oyundan sizce hangisini almalıyım?
Merhaba hocam. Rimworld'ü 60 saati geçkin oynadım ve daha da oynarım. Rimworld'de her şey her an başınıza gelebilir. (Kolonistler birbirine girebilir, bir kolonist çıldırıp her yeri ateşe verebilir vs vs) oyunu oynarken o kadar çok şey oluyor ki bu da mı oluyormuş diyorsunuz. Rimworld ün çok geniş bir mod desteği de mevcut. Vanilla oynadıktan sonra kesinlikle tavsiye ederim. Her malın bir değeri var. Ticaret vs yapabiliyorsunuz kervan gönderebilir, size gelen kervanlarla ticaret yapabilirsiniz. Factorio içinse bir yorum yapamayacağım. Ben de birkaç güne alacağım. İki oyunda birbirinden güzel ikisini de alın. Öncelik size kalmış.

hocam hangisini oynayıp memnun kaldınız
Factorio'nun demosunu indirdim. Eğlenceliydi fakat mekanizma üstüne mekanizma kurup her şeyi otomatikleştirme bir yerden sonra eğlendirmek yerine zorlamaya başladı. Biraz oynayıp sildim. Rimworld de Factorio'ya az çok benziyor öğrenene kadar çok zamanımı yer diye düşünüp denemedim.

Factorio'nun demosunu indirdim. Eğlenceliydi fakat mekanizma üstüne mekanizma kurup her şeyi otomatikleştirme bir yerden sonra eğlendirmek yerine zorlamaya başladı. Biraz oynayıp sildim. RimWorld de Factorio'ya az çok benziyor öğrenene kadar çok zamanımı yer diye düşünüp denemedim.

Rimelledi oynuyorum şu an bence dene çok güzel öğrenmesi kolay zor gibi duruyor ama.

Bu yazdığınız iki oyunda çok güzel oyunlar ikisinide almanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı