Rehber FC24 Ultimate Team meta oyuncular

AdaBagcibasi

Hectopat
Süper Moderatör
Makaleler
8
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sizlere bir rehber hazırlamak istedim, oyuna gameplay açısından çok vakit ayıran ya da ayırabilen birisi değilim bu sene oynanış pek keyifli gelmiyor bana, ama oyuncularla ilgili şeyleri takip etmeyi seviyorum. Her pozisyon için ucuz, orta ve pahalı olarak oyuncu önerileri yapacağım ve kategori içindeki favori oyuncularımı renkli yazacağım. Kendi kullandığım, karşıma gelen ya da izlemediğim hiç bir kartı eklemedim yani listede gördüğünüz hiç bir kart eklenmek için eklenmedi. SBC olarak gelen oyuncuların yanına SBC ibaresi koyacağım, gelip süresi biten oyuncuları da artık elde edilemeyeceği için eklemeyeceğim, bilginize. Bazı pozisyonlarda cidden çok çok fazla seçenek var, illa ki unuttuğum ya da aklıma gelmeyen olacaktır. Bu oyuncuları yorumlarda sorarsanız fikrimi belirtirim.
Gelelim oyunculara;
Kaleciler:
Açıkçası oyunda kalecilerin ne yapacağı hiç belli olmuyor. Benim takımımda çok iyi olan bir kaleci başka birisinde cidden kova çıkabiliyor, o yüzden biraz şans işi aslında kaleciler.
Ucuz: Pope, Ramsdale, Lloris, Bounou, Onana, Martinez, Unai Simon
Orta: Ederson, Allison, Courtois, Oblak, Maignan, Donnarumma
Pahalı: Van der Sar, SBC Schmeichel, TOTW Ter Stegen, Casillas
Sağ Bek:
Ucuz: Wan Bissakka, Trent Arnold, Walker, Alex Scott, Trailblazers Di Lorenzo
Orta: Triple Threat Carvajal, RTTK Dodo, Trailblazers Cancelo
Pahalı: Trailblazers Kounde(bekleri atağa çıkarmıyorsanız), Cafu, Zambrotta, Thunderstruck Frimpong
Stoper:
Ucuz:
Kim Min Jae, Saliba, Varane, Militao, Saliba, Araujo, Rüdiger, Konate, RTTK Pepe
Orta: Van Dijk, Thunderstruck Gomez, RTTK Kalulu, Triple Threat Kimpempe
Pahalı: Trailblazers Marquinhos, Trailblazers Kounde, Thunderstruck Varane, Desailly, Cordoba, Blanc, Kompany
Sol Bek:
Ucuz:
Theo Hernandez, Nuno Mendes, Mendy, Rolfö, Davies
Orta: Trailblazers Robertson, RTTK Acuna, Capdevilla, TOTW Lamptey, Bompastor
Pahalı: Centurions Mendy, Roberto Carlos, Thunderstruck Davies, Triple Threat Karchaoui
6 numara:
Ucuz:
Tchouameni, Kante, Tonali, Bellingham, Joelinton
Orta:
Thunderstruck Joelinton, Radioactive SBC Caicedo, Philipp Lahm, Radioactive Kessie, Petit
Pahalı: Yaya Toure, Ramires, Gullit, Essien, Viera, Trailblazers Bellingham
8 numara:
Ucuz: Camavinga, Bellingham, Renato Sanchez, Dirk Kiyt, Pedri, Gavi
Orta: De Bruyne, RTTK Bruno Fernandes, (TOTW) Valverde, RTTK De Paul, Thunderstruck Bernardo Silva, FC Pro Calvin Phillipps, Ballack
Pahalı: Putellas, Thunderstruck SBC De Jong, RTTK Modric, Sawa, Zidane, Matheus, Abily
10 numara:
Ucuz:
Nkunku, Griezmann, Radioactive Puig, RTTK Götze, Musiala, Bernardo Silva
Orta: Messi, Sneijder, Radioactive Szoboszlai, Centurions Musiala, Neymar, Radioactive Talisca
Pahalı: Ginola, Ronaldinho, Joe Cole, Putellas, Cruyf, Abedi Pele
Sağ Kanat:
Ucuz:
Gnabry, Trailblazers Kubo, Diani, Kingsley Coman, Sane, Dembele
Orta: Salah, Figo, RTTK Saka, Diaby, Futre, Al Owairan
Pahalı: (Trailblazers) Hansen, Trailblazers Salah, RTTK Dembele, Jairzinho
Sol Kanat:
Ucuz: Kvaratskhelia, Leao, Son, Rodrygo
Orta: Triple Threat Grealish, Kewell, Radioactive Zaha, Pires, Centurions Chiesa, Thunderstruck Hemp
Pahalı: (Thunderstruck) Vini JR., Ribery, RTTK Diaz, Trailblazers Leao, Best
Santrafor:
Ucuz:
Griezman, Depay, Son, Rashford, Haaland, Benzema, Darwin Nunez,
Orta: Thunderstruck Jesus, SBC Radioactive Aubameyang, Govou, Tevez,
Pahalı: Fernando Torres, Her türlü Mbappe :D, Puskas, Henry, SBC Dalgish, Centurions Rashford, R9, Trailblazers Ronaldo, RTTK Joao Pedro, Cruyf, RTTK Lewandowski

En sona da kendi kadromu koymak istedim. Kadrodaki oyuncularla ilgili sorularınız varsa da sorabilirsiniz. Umarım işinize yarayan bir rehber olmuştur.
Bug'da kalan stoperim Nesta bu arada :D
1701890838749.png

Güzel bir konu olmuş hocam teşekkürler.
Senin kadroda güzel maşallah 94 Ronaldinho falan.
Tek merak ettiğim ilerde Alvarez işini görüyor mu? Onu bende yaptım uzun bir sürede kullandım ama fiziksel mücadeleler ve ikili mücadelelerde yetersiz kalıyor rakip dokunduğu anda yalpalanıyor topu bırakıyor. O yüzden bıraktım onun yerine SBC Griezman yaptım yanına da Radyoaktif Aubameyang koydum güzel ikili oldu.

Güzel bir konu olmuş hocam teşekkürler.
Senin kadroda güzel maşallah 94 Ronaldinho falan.
Tek merak ettiğim ilerde Alvarez işini görüyor mu? Onu bende yaptım uzun bir sürede kullandım ama fiziksel mücadeleler ve ikili mücadelelerde yetersiz kalıyor rakip dokunduğu anda yalpalanıyor topu bırakıyor. O yüzden bıraktım onun yerine SBC Griezman yaptım yanına da Radyoaktif Aubameyang koydum güzel ikili oldu.
Hocam gold Griezmann ile Alvarez'i değişimli oynatıyorum. 4312 oynadığımda Alvarez ile başlıyorum ve 8 numarada oynatıyorum 4321 oynadığımda ise Griezmann ile başlıyorum santraforda oynuyor. Alvarez santraforda pek iş yapmıyor gerçekten. Siz de 442 oynuyorsanız dediğiniz gibi güzel bir ikili yakalamışsınız.

Hocam gold Griezmann ile Alvarez'i değişimli oynatıyorum. 4312 oynadığımda Alvarez ile başlıyorum ve 8 numarada oynatıyorum 4321 oynadığımda ise Griezmann ile başlıyorum santraforda oynuyor. Alvarez santraforda pek iş yapmıyor gerçekten. Siz de 442 oynuyorsanız dediğiniz gibi güzel bir ikili yakalamışsınız.
Aynen 4-4-2 de oynuyorum Alvarez ilk yaptığımda çok iyiydi sonradan sonraya bozdular kartı sanki dokundun mu bırakıyor topu :) Üçlü Tehdit Kahraman Govou var bende mesela oda aynı dokundun mu bırakıyor bu tip oyuncuları pek sevmiyorum yada ben oynatamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı