Fiber kutu var ama fiber yok

• Konuyu başlatan orkN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 4B
Bizde de bu kurulum mevcut, yani biz binaya gelen fiber interneti VDSL olarak alıyoruz ve direk fibere dönüştürmemize izin verilmiyor, doğru anlamış mıyım?
Direkt FTTH'ye çevrilebilir ama o kutuya ait yedek parçanın bulunamaması gerekli. Haliyle daha kullanım ömrü var.
TT iş böyle yürüyor, yedek parça varsa değiştir devam, yoksa yeni proje...
FTTC'nin ömrü bitti mi?
Hayır...

Direkt FTTH'ye çevrilebilir ama o kutuya ait yedek parçanın bulunamaması gerekli. Haliyle daha kullanım ömrü var.
TT iş böyle yürüyor, yedek parça varsa değiştir devam, yoksa yeni proje...

Hayır...
Türk işi internet :(, yıllardır Fiber istiyoruz yok yokuşun başında var altında yok şaka gibi.

Bende ki VDSL'in ömrü dolmuş bile :D. Ankastredeki ragletlara küçücük dokunduğunda düşüyor salyangoz var ankastrenin içinde :D. Cidden ankastre kutusunun kapağı açık olsa çok sert bir rüzgar gelse ragletlar kırılcak. Fiber ile ilgili hala bir haber yok şu an bekliyorum. Sadece en son değerlendirmede dediler bir daha bir şey duymadım.

Yazdıklarımı okursanız, binanızda fiber var ve VDSL şeklinde size hizmet veriyorlar.

Anlattıklarınız bunu teyit ediyor. FTTB/xDSL kurulumlarda evinize fiber çektiremezsiniz. Bakır kabloyla hizmet verilir.

FTTB/xDSL kurulumu FTTH veya FTTB'ye müdürlükler çevirmiyor çünkü daha ömürleri var.
xDSL kurulumlarında 100mbit internet sağlanabiliyor ancak benim hattım 81mbit alıyor.Bunu arttırmak için birşey yapılabilir mi ?
xDSL kurulumlarında 100mbit internet sağlanabiliyor ancak benim hattım 81mbit alıyor.Bunu arttırmak için birşey yapılabilir mi ?
WhatsApp Image 2021-01-13 at 14.57.11.jpeg
WhatsApp Image 2021-01-13 at 14.57.10.jpeg

Daha doğru bilgi olması açısından resimlerini çektim.

Son düzenleme:
T-11'in kronik sorunu var, en azından bana göre kronik. DSLAM yani kutu içinde bulunan kartın kapasitesine yaklaştıkça ulaşılabilir hız azalıyor. Bina altında olmasına rağmen genelde en fazla 88 Mbps verebiliyor. Buna kablo mesafesini eklerseniz 81 Mbps gayet normal gibi duruyor.

İsterseniz hat değerlerinizi ekleyin, daha yüksek hızları kaldırabilir mi diye gözden geçirebilirim.

T-11'in kronik sorunu var, en azından bana göre kronik. DSLAM yani kutu içinde bulunan kartın kapasitesine yaklaştıkça ulaşılabilir hız azalıyor. Bina altında olmasına rağmen genelde en fazla 88 Mbps verebiliyor. Buna kablo mesafesini eklerseniz 81 Mbps gayet normal gibi duruyor.

İsterseniz hat değerlerinizi ekleyin, daha yüksek hızları kaldırabilir mi diye gözden geçirebilirim.
Hat değerlerim konuyu açtığım ilk mesajımda mevcut.Şimdi sizin dediğiniz gibi binaya fiber geliyor ama VDSL olarak hizmet veriliyor ise dilekçe yazıp müdürlüğe iletmeyi düşünüyorum.Ama binaya fiber gelmiyorsa pek uğraşmıcam açıkçası.

Hat değerlerim konuyu açtığım ilk mesajımda mevcut.Şimdi sizin dediğiniz gibi binaya fiber geliyor ama VDSL olarak hizmet veriliyor ise dilekçe yazıp müdürlüğe iletmeyi düşünüyorum.Ama binaya fiber gelmiyorsa pek uğraşmıcam açıkçası.
Hat DSLAM kilidine takılmış, bundan ötürü 88 Mbps'nin üzerine çıkmıyor. Twitter üzerinden yazıp açtırabilirsiniz, biraz uğraştırıyor.

DSLAM kilidi, kendini tekrarlayabilir...

DSLAM kilidi kartın yükü artması durumda, kendini korumak amacıyla hızı sınırlamasıdır.

Bunu açtırsanız bile, kart aynı duruma düştüğü zaman tekrarlıyor...
DSLAM Kilidinin kaldırılması için arıza kaydı oluşturdum.Dediğiniz gibi apartmana fiberin geldiğini ancak VDSL olarak hizmet verdiklerini varsayarak hattın direkt olarak FİBER olması için dilekçe yazıp müdürlüğe ileteceğim.Apartmandaki kişilerden de imza alıcam.

Geri
Yukarı