Fifa 14'de DRIVER_IRQL_NOT_LESS Mavi ekran ve Setup hatası

B

bugrareis

Ziyaretçi
Merhaba, yaklaşık 4 ay önce pc topladım (harddisk ve ekran kartı dışında) sürekli mavi ekran hataları alıyordum. Bir bilgisayarcı sorunun harddiskte olduğunu söyledi tüm parçalar değişince uyumsuzluk gösterdiğini söyledi. Haftaya almayı düşünüyorum.

Fakat sizlere sormak istedim. Ve birde özellikle norton kullandığım zaman çok mavi ekran veriyordu kaldırınca azaldı. Ccleaner gibi dosyalar dmp'ları siliyormuş. O yüzden 1 tane dmp dosyası duruyor. Bu da dmp dosyası; 012314-28454-01.dmp — Yandex.Disk

2. Sorunum ise örneğin driver yüklerken, oyun yüklerken(özellikle fifa14) setup hataları alıyorum. Örnek;

Oyunların genelde hatalı gösterdiği klasör;

Bu da Blue screen view programından bir resim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmkanın varsa LLF yapıp sıfırla diski. Yoksa yeni hdd al. Hızlı tarama yapmışsın ancak bu tür hareketler hoş değil söylemiş olayım.

Şu dediklerimi de kaldır:
Avast,
Malwarebyte,
Bu dosyayı bul sil: dfsc.sys
COMODO ne varsa kaldır.

İmkanın varsa LLF yapıp sıfırla diski. Yoksa yeni hdd al. Hızlı tarama yapmışsın ancak bu tür hareketler hoş değil söylemiş olayım.

Şu dediklerimi de kaldır:
Avast,
Malwarebyte,
Bu dosyayı bul sil: dfsc.sys
COMODO ne varsa kaldır.

Yeni hdd alacağım. Hızlı tarama yapmamın sebebi, normal taramada yarısına gelince mavi ekran geliyor..

Ve sizce hangi antivirusu kullanmalıyım ?

Yeni hdd alacağım. Hızlı tarama yapmamın sebebi, normal taramada yarısına gelince mavi ekran geliyor..

Ve sizce hangi antivirusu kullanmalıyım ?
İlk önce sorununu çöz sonra Kaspersky IS tavsiyedir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı