Fitness da pilav yerine ekmek yenir mi?

Araştırmacı46

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar KYK da kalıyorum malum beslenme sıkıntı. Çok fonksiyonlu pisiriciden alacağım fakat hem yakalanma riski hem de tavuk pişerken kokma riskini göz önünde bulundurursak, ekmek arası ton balığı, lor peyniri, füme yenir mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hayvansal proteinin yerini hiçbir şey tutamaz, ama imkanlar el vermiyorsa bitkisel proteinlere de başvurabilirsin ama vücudun bitkisel proteini hayvansal protein kadar ememez. Örneğin 100G yulafta ortalama 14G protein var yazar ama vücut maksimum 7-8gını emebilir. Gıdadan gıdaya emilimi farklı yulaf en kötülerinden biri mesela.
Pilav/ekmek için ise karbonhidratını ve kalorini dengeli tuttuğun sürece ekmek de yiyebilirsin. Sonuçta pilav da ekmek de nişastadan zengin. Eğer kalorini kısmak istiyorsan patates haşlayabiliyorsan onu deneyebilirsin, haşlanmış patates daha tokluk hissi yaratıyor bu sayede daha az kalori alıp açlık hissi yaşamadan diyet yapabilirsin.

Hayvansal proteinin yerini hiçbir şey tutamaz, ama imkanlar el vermiyorsa bitkisel proteinlere de başvurabilirsin ama vücudun bitkisel proteini hayvansal protein kadar ememez. Örneğin 100G yulafta ortalama 14G protein var yazar ama vücut maksimum 7-8gını emebilir. Gıdadan gıdaya emilimi farklı yulaf en kötülerinden biri mesela.
Pilav/ekmek için ise karbonhidratını ve kalorini dengeli tuttuğun sürece ekmek de yiyebilirsin. Sonuçta pilav da ekmek de nişastadan zengin. Eğer kalorini kısmak istiyorsan patates haşlayabiliyorsan onu deneyebilirsin, haşlanmış patates daha tokluk hissi yaratıyor bu sayede daha az kalori alıp açlık hissi yaşamadan diyet yapabilirsin.

Kanka cevabın için teşekkür ederim hayvansal protein hallederim diye düşünüyorum ton balığı işte kahvaltıda fazladan yumurta vs ama karbonhidrat bilemedim. Diyet işine gelirse zaten kilo almak istiyorum şu anda 75 kg 1.87 boyum fakat 85 kg kadar çıkmak istiyorum yani.

Yenir. Ben genelde lor peyniri yoğurt karıştırıp yerim alışınca hem ekonomik hemde sağlıklı protein kaynağı oluyor. Ekmek Beyaz ekmek ve glutenli olmasın. Kepekli Galetalar da güzel olacaktır.

Kanka cevabın için teşekkür ederim hayvansal protein hallederim diye düşünüyorum ton balığı işte kahvaltıda fazladan yumurta vs ama karbonhidrat bilemedim. Diyet işine gelirse zaten kilo almak istiyorum şu anda 75 kg 1.87 boyum fakat 85 kg kadar çıkmak istiyorum yani.
temiz bulk mu kirli bulk mu yapıcaksın

Temiz bulk düşünüyorum kirli bulk altından kalkamam büyük ihtimalle direk göbeğe gidiyor.

Kirli temiz çok fark etmiyor kalorini kontrol edersen gözle görünür fark olmaz sonuçta vücut fazlalık her 7000-7500KALOriyi 1kg "yağ"a çeviriyor. Yağ da genetik olarak öncelik nereye ise oraya depolanıyor genelde erkeklerde göbek kadınlarda kalça bacak bölgesine gidiyor önce. Kalorini kontrol ettiğin sürece kirli temiz çok fark etmez yeterli karb prt ve kalori aldığın sürece istediğini alırsın. Ama 10 kg yazmışsın almak istiyorum diye 10kg demek 70000-75000 kalori fazlalığı demek 10kg bunu da unutma kolay iş değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı