FiveM oynarken kasa aşırı yüksek bir ses çıkarıyor

yessure

Picopat
Daha fazla  
Sadece FiveM'de olan bir şey değil. Sadece onda daha yüksek çıkıyor. Normal YouTube'dan video falan izlerken de az buz bir ses çıkarmıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı fanının sesidir. MSI Afterburner uygulamasını yükleyin. Fan ayarlarından fanı en üst seviyeye çekin. Ses aynı şekilde ise dediğim gibi fan sesidir.

Peki bu sesi düşürmek için ne yapmam lazım?

Fan %50'nin üzerine çıkmadığı sürece ses yapmaz diye düşünüyorum. Kartın termal bakımları yapılmadı ise yüksek sıcaklıklarda çalışıyor ve fan da ona göre en az %70-80 hızlarda çalışıyordur. Termal bakımlarını yaptırın olmazsa fanın kendi rulmanlarında sorun olabilir.

Fan %50'nin üzerine çıkmadığı sürece ses yapmaz diye düşünüyorum. Kartın termal bakımları yapılmadı ise yüksek sıcaklıklarda çalışıyor ve fan da ona göre en az %70-80 hızlarda çalışıyordur. Termal bakımlarını yaptırın olmazsa fanın kendi rulmanlarında sorun olabilir.
Termal bakımlarını 1 ay önce falan yaptırdım. Öbür dediğinizi tam anlayamadım çok bir şey bilmiyorum kasalar hakkında.

Termal bakımlarını 1 ay önce falan yaptırdım. Öbür dediğinizi tam anlayamadım çok bir şey bilmiyorum kasalar hakkında.
Sorunun kesin olarak Ekran kartı fanından olduğunu bulmak için dediğim uygulamayı yükleyip test etmeniz gerekiyor. Zaten ekran kartından değil ise işlemci veya kasa fanıdır. Onlara da ayar yapılmıyor maalesef.

Geri
Yukarı