Fotoğrafçı İçin Başlangıç İçin Önerisi

Hexa Force

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-8100 | RX6600XT Speedster Qick 308 8GB | Kingston Fury Beast 2x8GB RAM | 1TB HDD + 120GB SSD | G102 | B930 | DFGT | H2002P | ACER SWIFT 1 | MSI CREATOR Z17
Selamlar,
Küçüklükten beri fotoğrafçılık hayalim var. 3 tane eski kameram var sürekli oynadığım onlar bozuk diye bir türlü bir şeyler çekemiyorum. Az önce İnstagram'da bir gönderi gördüm ve Fujifilm Clear Shot V isimli bir analog kamera pil ve 2 adet film ile 130 liraya satılıyordu(n11 sayfaları var oraya koymuşlar instadan almam asla).

Ben güzel pozlar alırım çekerim ama böyle eski efekti verecek kalitesiz olsa bile güzel duracak fotoğraflar çekmek istiyorum. Başlangıçla kalmayacağım ileride bir işe girince devam edip ileride bunu eğlenirken para kazanmak için bir şekilde hayatıma sokacağım.
Fiyat konusunda 130 lira gibi bir fiyat bana çok makul sonuçta öğrenciyim bu ay 250 lirayı kenara koyabildim onla yettiği kadarıyla hevesimi attırıcak bana deneyim katacak şeyler alsam yeter.

Selamlar,
Küçüklükten beri fotoğrafçılık hayalim var. 3 tane eski kameram var sürekli oynadığım onlar bozuk diye bir türlü bir şeyler çekemiyorum. Az önce İnstagram'da bir gönderi gördüm ve Fujifilm Clear Shot V isimli bir analog kamera pil ve 2 adet film ile 130 liraya satılıyordu(n11 sayfaları var oraya koymuşlar instadan almam asla).

Ben güzel pozlar alırım çekerim ama böyle eski efekti verecek kalitesiz olsa bile güzel duracak fotoğraflar çekmek istiyorum. Başlangıçla kalmayacağım ileride bir işe girince devam edip ileride bunu eğlenirken para kazanmak için bir şekilde hayatıma sokacağım.
Fiyat konusunda 130 lira gibi bir fiyat bana çok makul sonuçta öğrenciyim bu ay 250 lirayı kenara koyabildim onla yettiği kadarıyla hevesimi attırıcak bana deneyim katacak şeyler alsam yeter.
Analog fotoğrafçılığa başlangıç için güzel makine. Her şeyi makine otomatik ayarlıyor. Bir çok arkadaşım kullanıyor ve oldukça memnun. Senin tek yapman gereken deklanşöre basıp bir sonraki kareye sarman. Hevesin arttıkça ve sıkılmazsan ileride makine değiştirme isteğin olur diye yavaş yavaş enstantane diyafram ıso gibi fotoğrafçılık terimlerini araştırıp fotoğrafı nasıl etkileyeceğini öğrenmeni tavsiye ederim. Böylece full manuel analog bir makineye geçmek istediğinde daha rahat edersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı