FreeDOS Monster Abra A5 v16.7 laptopa işletim sistemi nasıl kurulur?

gncdgms

Hectopat
2 gün önce internet üzerinden Monster Abra A5 v16.7 aldım, fakat FreeDOS olarak geldi, buna işletim sistemi kurmamız gerekiyormuş, bilmediğim için bilgisayarcıya götürmem gerekiyor ama kendim kurmak istiyorum. Bunun için ne gerekiyor?

2 gün önce internet üzerinden Monster Abra A5 v16.7 aldım, fakat FreeDOS olarak geldi, buna işletim sistemi kurmamız gerekiyormuş, bilmediğim için bilgisayarcıya götürmem gerekiyor ama kendim kurmak istiyorum. Bunun için ne gerekiyor?
Başka bir bilgisayar 16gb boyutunda bir usb bellek. Microsoft kendi Windows kurma aracı var onunla usb yi Windows kurulum usbsi yapabilirsiniz.

Monster Notebook kendi YouTube kanalında bir video paylaşmıştı.
Bir bakın olmazsa bilgisayarcıya götürün.

Dostum USB flashına ihtiyacın var arkadasın veya telefondan ISO yükleyip rufuslayıp flash a atman lazım ve BIOS'tan başlangıç seçeneğini USB yapman gerek.

Dostum USB flashına ihtiyacın var arkadasın veya telefondan ISO yükleyip rufuslayıp flash a atman lazım ve BIOS'tan başlangıç seçeneğini USB yapman gerek.

Telefondan yapman için
Bunun gibi bir adaptör lazım.

16 GB USB belleğe Rufus üzerinde Windows 10 veya Windows 11 ISO'sunu yazdırmanız gerekmekte. Daha sonra sarja takılı yapmanızı öneririm. Yanında gelen ekstra olarak USB belleği de eski sürücülere sahip ama onunla da sürücüleri yükleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu inceleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(RUFUS UEFI kurulum mantığı GPT ile yazdırmanız gerekmekte)
Sayfamızda ABRAA5V167 Modelinin Sürücüleri Bulunmaktadır. (Sürücüleri kaybetmeniz durumunda buradan indirip de yükleyebilirsiniz.)
NVIDIA GTX 1650 Mobile sürücüsünü elle yüklemek adına:
Intel sürücülerini güncel yüklemek istiyorsanız asistanı indirmek adına:
Öneririm. Ben böyle yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı