FTC sızıntılarına göre RDR2 için Next-gen versiyonu planlanmış

Makaleler
1
Oyunun yeni konsollar için uygun olan bu Next gen versiyonunun bu sene içinde çıkacağı planlanıyormuş. Tabii durum biraz eski olduğu için gelir mi gelmez mi bilinmiyor.

20230919_130314.jpg

Nefret etmeye başladım artık resmen dalga geçmeye başladılar RDR1'i PC'ye çıkartamayan firmanın düştüğü şu hale bak. Yeni GTA oyunundan giderek daha da fazla beklentim düşmeye devam ediyor Rockstar gittiğin yol yol değil.

Rockstar'ın bu aynı oyunları ısıtıp ısıtıp satma çabası da sıktı artık. RDR 2 hâlâ piyasadaki en üst düzey oyunlardan biri, normal sürümünü yeni nesil konsollarda satıyorsun yeter işte. Böyle giderse yeni oyun çıkarmayacaklar. Ne de olsa aynı oyunu 50 defa satıp para kazanıyorlar.

Nefret etmeye başladım artık resmen dalga geçmeye başladılar RDR1'i PC'ye çıkartamayan firmanın düştüğü şu hale bak. Yeni GTA oyunundan giderek daha da fazla beklentim düşmeye devam ediyor Rockstar gittiğin yol yol değil.

Rockstar'ın bu aynı oyunları ısıtıp ısıtıp satma çabası da sıktı artık. RDR 2 hâlâ piyasadaki en üst düzey oyunlardan biri, normal sürümünü yeni nesil konsollarda satıyorsun yeter işte. Böyle giderse yeni oyun çıkarmayacaklar. Ne de olsa aynı oyunu 50 defa satıp para kazanıyorlar.

GTA 6 çıkarana kadar tüm rezillikleri yapalım da oyun çıktıktan sonra goat çekerler ne de olsa politikası uyguluyorlar.

Next-gen versiyonu için ekstra ücret talep edilirse büyük sıkıntı. Fakat Witcher 3 gibi bedavaya yükseltme yapılıp aynı zamanda yeni nesile 60 fps olacak şekilde optimize edilirse tadından yenmez. Son olaylardan sonra Rockstar bedavaya böyle bir iş yapmaz gibime geliyor. Beklentim yok o yüzden. Zaten GTA 6 için de pek büyük beklentilerim yok da, neyse...

Oyuncuların rockstara karsi gereksiz beklentide oldugunu dusunuyorum. Rdr1 i port ettikleri icin kiziyorsunuz. İlla remake mi yapmalari lazim. 'yok ps3 tekiyle ayni iste remake degil' miş miş. Ps3 tekiyle ayni olsa oynayamazdiniz oyunu. Ps3 te 640p olan oyunu adamlar yüksek çözünürlükle tekrar çıkardılar. Ve sabit 30fps. Ps3 te 30 fps oynanmiyor oyun, ps3 te cogu oyun 25-30 arasi gidip geliyor zaten, akici degil. Playstationda da oynanabilsin diye tekrar cikardilar sabit fps ve yuksek cozunurlukle, illa remake bekliyorlar. 50 dolar olmasi disinda yaptiklari bir hata yok. Xboxda 64 lira ps de neden 900 lira, Ps de de geriye donuk uyumluluk olsaydi 64 liraya alirdiniz. One x ve Series X de 4k çalışıyor oyun. Firmayi yapmak zorunda olmadigi şeylerden ötürü linçlemek çok aptalca. Rdr remake yapıcaz sözü vermediler, remastered yaptılar. Derdiniz ne. Oyunun 900tl olmasına şükredin, 50 dolara bile satılmıyor tr de. Ekonominize laf yapacaginiza firmaya laf yapiyorsunuz. Xbox alsaydin oynardin 60 liraya 4k sabit 30fps.

Yeni konular

Geri
Yukarı