Çözüm G770 Excalibur ısınma sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Tabii ki işlemci ısınmadığı için sürekli Turbo modda çalışıyor ve performansı artıyor. Örnek veriyorum 70FPS sabit aldığın oyunda ısıdan dolayı 1 saatin sonunda 50 FPS'lere kadar düşme oluyor fakat sıvı metal uygulaması sonrasında bu düşmeyi yaşamıyorsun. TPL de ise wat düşürdüğün anlık ısınmalar olmuyor yüksek FPS almaya devam edebiliyorsun.
Ankara’da sıvı metal süren bir yer gördüm mesaj attım adama bilgisayarımda orijinal olarak olup olmadığını sordu. Olmadığını söyleyince sıvı metalin bakıra zarar vereceğini bloğuma zarar vereceğini kesinlikle sürmemek gerektiğini söyledi ama internete baktığımda bakıra zarar vermeyeceği yazıyordu. Şimdi de bir yerde okudum 2 3 kez sürülmeli ilk sürülünce 1 haftada falan emilir tekrar sürmek gerekir gibi şeyler gördüm.
Sen sürdükten sonra tekrar açıp baktın mı ?
Bi sorun yaşamadıysan ve öneriyorsan bu gün gidip vatandan alacağım ve uygulayacağım.

Bilgisayarım bu şekilde

Dosya Ekleri

• IMG_0745.jpeg
    IMG_0745.jpeg
    318,3 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Ankara'da sıvı metal süren bir yer gördüm mesaj attım adama bilgisayarımda orijinal olarak olup olmadığını sordu. Olmadığını söyleyince sıvı metalin bakıra zarar vereceğini bloğuma zarar vereceğini kesinlikle sürmemek gerektiğini söyledi ama internete baktığımda bakıra zarar vermeyeceği yazıyordu. Şimdi de bir yerde okudum 2 3 kez sürülmeli ilk sürülünce 1 haftada falan emilir tekrar sürmek gerekir gibi şeyler gördüm.
Sen sürdükten sonra tekrar açıp baktın mı?
Bir sorun yaşamadıysan ve öneriyorsan bugün gidip vatandan alacağım ve uygulayacağım.

Bilgisayarım bu şekilde

Bakır bloga ne gibi bir zararı olduğunu konunun altına not olarak eklemiştim kontrol edebilirsin. Emilim falan yok, Bakır blogu aşındırması doğrudur.

Benim ekran kartım pek ısınmıyor 60 70 derece oluyor 70 i hiç geçmiyor full yükte.
Sadece işlemciye sürsem nasıl olur.
Konum olarak ta bakınca ekran kartında kendinden bi koruma kağıt gibi bir şey var altına termal macun kaçmış mesela onu kaldıramadım birde konum olarak işlemcide sıkıntı olmaz gibi görünüyor.
Birde sağdaki işlemcinin yeşil olan yerlerine kapton bant yapıştırsam sorun olmaz dimi bloğu kapattığımda temas etmez havada kalma gibi bir durum olmaz dimi ?

Benim ekran kartım pek ısınmıyor 60 70 derece oluyor 70 i hiç geçmiyor full yükte.
Sadece işlemciye sürsem nasıl olur.
Konum olarak ta bakınca ekran kartında kendinden bi koruma kağıt gibi bir şey var altına termal macun kaçmış mesela onu kaldıramadım birde konum olarak işlemcide sıkıntı olmaz gibi görünüyor.
Birde sağdaki işlemcinin yeşil olan yerlerine kapton bant yapıştırsam sorun olmaz dimi bloğu kapattığımda temas etmez havada kalma gibi bir durum olmaz dimi ?
Ekran kartına uygulamasını doğru bulmuyorum zaten bende uygulamadım. Hayır hiç bir sorun olmaz sadece kullanım miktarını en asgari düzeyde tut. Termal macun gibi bol bol kullanmak hüsranla sonuçlanır.

G870 kullanıyorum aynı sorun bende de var. Eğer cpu kullanan bir oyun değilse Gpu en yüksek kullanımda dahil 84 85 dereceyi geçmiyor yani performans problemi yaşamıyor ancak cpu 40 ve benzeri w değerlerinde gezdiğinde hep 90 derecelerde. Sıvı metal uygulamak yerine kaliteli bir macun sürsem ne kadar fark eder merak ediyorum şu an müsait değilim bu yüzden bu sıcaklıklarda kullanmaya mecburum ama cpu sıcaklığının gpu'yu etkilemesi çok saçma bir soğutma sistemine sahip olduğunu gösteriyor G870'in. Bir kaç ay sonra tatilde macun alıp servis servisler olmazsa güzel bir tamirciye macun yenilemesi yaptırmayı planlıyorum nasip olursa. Cihaz daha 3 4 aylık.

G870 kullanıyorum aynı sorun bende de var. Eğer cpu kullanan bir oyun değilse Gpu en yüksek kullanımda dahil 84 85 dereceyi geçmiyor yani performans problemi yaşamıyor ancak cpu 40 ve benzeri w değerlerinde gezdiğinde hep 90 derecelerde. Sıvı metal uygulamak yerine kaliteli bir macun sürsem ne kadar fark eder merak ediyorum şu an müsait değilim bu yüzden bu sıcaklıklarda kullanmaya mecburum ama cpu sıcaklığının gpu'yu etkilemesi çok saçma bir soğutma sistemine sahip olduğunu gösteriyor G870'in. Bir kaç ay sonra tatilde macun alıp servis servisler olmazsa güzel bir tamirciye macun yenilemesi yaptırmayı planlıyorum nasip olursa. Cihaz daha 3 4 aylık.
Daha bugün Thermal Grizzly Hydronaut 1gr 11.8W denemek amaçlı kullandım fakat 2-3 derece fark etti sadece mx-4'den. Tekrar macunu silip sıvı metale döndüm. Bakırın üstündeki boyayı sökmekten başka bir zararını görmedim.

Geri
Yukarı