Çözüm Gamepower Mihawk 7.1 RGB Dip Ses Sorunu ve çözümü

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zoyasrow

Centipat
Daha fazla  
Problem
Yaklaşık 2 senedir bu kulaklığı kullanıyorum ve sanıyorum ki dip ses sorunu en başından beri vardı. Birçok şekilde çözmeye çalıştım fakat olmadı. Araştırma yaparken bazı kulaklıklarda RGB dolayısıyla dip ses olabildiğini okudum. Kablo üzerindeki kontrolcü ile LED ışıklarını değiştirince dip ses de rahatsız edici bir şekilde değişiyordu.

Çözüm
Fotoğraf üzerinde gördüğünüz devre kartında LED yazısının hemen altındaki lehimi söktüm ve dip ses problemi çözüldü. Müzik açıp kapatınca ufak bir dip ses geliyor, 2-3 saniye sonrasında ses kesiliyor. Açıkçası RGB sebebiyle gelen sese dip ses demek için bin şahit gerekirmiş. Gerçekten çok rahatsız edici ve dip sesten ziyade yoğun bir ses geliyormuş, ayrıca hiç kesilmiyordu. Bu işlem sonucunda kontrolcü üzerindeki diğer butonlar çalışıyor, sadece kulaklıktaki RGB ışıklandırma gidiyor.

Aynı problemi yaşayan insanlara umarım çözüm olmuştur. Gerçekten yeni kulaklık almış gibi rahatladım, 2 senedir acı çekiyormuşum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-12-31 at 12.42.05_4e4220ea.jpg
    WhatsApp Image 2023-12-31 at 12.42.05_4e4220ea.jpg
    127,2 KB · Görüntüleme: 53
Hocam o gelen cızırtıyı kesin çözüyormu?
Eğer hiç kesilmiyorsa ve kontrolcüdeki led butonuna basınca cızırtı sesinde biraz değişiklik oluyorsa muhtemelen çözer. Eğer lehim aletiniz varsa denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Eğer çözülmezse kabloyu tekrar lehimlersiniz.

Kulaklığı yazın almıştım ve kulaklık takılıyken dip ses gelmesin diye hep arkadan müzik açmak zorunda kalıyordum, çok ama çok teşekkürler.

Geri
Yukarı