Çözüldü Git branch değişmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

356463

Hectopat
Makaleler
7
Bir projem için git kullanıyorum. Beta bir sürüm yaptım, ancak tam olarak çalışmıyor. Lokalde pek saklamayı sevmediğimden dolayı "beta" adı altında bir branch attım ve oraya commit attım. En başta her şey tamamdı, commit gitmişti, "main" ve "beta" adı altında iki branch vardı. Ben de beta'ya her şeyi pushladıktan sonra "git branch -m origin main" komudu ile main branch'a geri döndüm ve pull attım. Already up to date dedi ve bir şey çekmedi. Sonra zsh'da gördüm ki on main:beta. Saçma kısım GitHub'da dosyaları göremiyorum ama git çekiyor. Ne yapmam lazım?

@Linuxginar

Son düzenleme:
Çözüm
git branch -m yaparsanız şu ana kadarki yapılan commitler ile yeni bir branch oluşturursunuz.
Eğer main branch'e tekrar dönmek istiyorsanız git checkout main demeniz gerekiyor.

Local Git Reponuzdaki ile GitHub'daki reponuz arasında bir senkronizasyon sorunu oluşmuş da olabilir. Push yapmaya çalıştığınızda bir conflict oluştuysa push işleminiz localde bekliyor olabilir.
git branch -m yaparsanız şu ana kadarki yapılan commitler ile yeni bir branch oluşturursunuz.
Eğer main branch'e tekrar dönmek istiyorsanız git checkout main demeniz gerekiyor.

Local Git Reponuzdaki ile GitHub'daki reponuz arasında bir senkronizasyon sorunu oluşmuş da olabilir. Push yapmaya çalıştığınızda bir conflict oluştuysa push işleminiz localde bekliyor olabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı