Çözüldü Görev Yöneticisi bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Araska

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarımda performans arttırmaya çalışıyordum hizmetlerden SysMain ve yazdırma biriktiricisini kapadım sonra PC'yi yeniden başlattım ve bozuldu hiçbir şeyi doğru göstermiyor. CPU 100 diyor sonra 0 sonra 4 RAM tarafında da aynı sanki fotoğrafa bakıyorum gibi kapatıp aç yapınca yenileniyor o da her seferde olmuyor. Nasıl düzelteceğim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-10 182134.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-10 182134.png
    46,8 KB · Görüntüleme: 42
  • Ekran görüntüsü 2024-02-10 182204.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-10 182204.png
    66,9 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bilgisayarımda performans arttırmaya çalışıyordum hizmetlerden SysMain ve yazdırma biriktiricisini kapadım sonra PC'yi yeniden başlattım ve bozuldu hiçbir şeyi doğru göstermiyor. CPU 100 diyor sonra 0 sonra 4 RAM tarafında da aynı sanki fotoğrafa bakıyorum gibi kapatıp aç yapınca yenileniyor o da her seferde olmuyor. Nasıl düzelteceğim?

Sorunu çözdüm Görev Yöneticisi ayarlarından gerçek zamanlı güncelleştirme duraklatıldı yazıyordu normal yaptım ve çözüldü.
O hizmetleri tekrar açınca düzelmiyor mu? Ya da o kapadığın hizmetlerle bir alakası var mı ki? Çünkü PC'yi yeniden başlattığından o hizmetler tekrardan aktif olması lazım.

Bozulup bozulmadığını daha belirgin anlamak için oyuna girip bakar mısın değerler düzgün mü diye.

O hizmetleri tekrar açınca düzelmiyor mu? Ya da o kapadığın hizmetlerle bir alakası var mı ki? Çünkü PC'yi yeniden başlattığından o hizmetler tekrardan aktif olması lazım.

Zaten önceden düşündüm kapadığım her şeyi tekrar açıp defalarca baştan başlattım fakat bir değişme olmadı.

Bozulup bozulmadığını daha belirgin anlamak için oyuna girip bakar mısın değerler düzgün mü diye.
Malesef sonuç aynı düzgün göstermiyor

Son düzenleme:
Zaten önceden düşündüm kapadığım her şeyi tekrar açıp defalarca baştan başlattım fakat bir değişme olmadı.

Malesef sonuç aynı düzgün göstermiyor
CMD'yi yönetici olarak başlatıp şu komutu yazar mısın.
Kod:
SFC /scannow

Önceden Microsoft'un kendi sitesinde ararken görüp denemiştim şimdi tekrar denedim sorun bulmadı ve hala düzelmedi farklı deneye bileceğim bir şey var mı?
Bir de bu var ama bilmiyorum işe yarar mı, yine de deneyebilirsin.
Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Bir de bu var ama bilmiyorum işe yarar mı, yine de deneyebilirsin.
Kod:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Maalesef sonuç gene aynı yapıp yeniden başlattım fakat düzelmedi görev yönticisi açıkken eskiden mesela Google açtığımda direk orada gözüküyordu şimdi açıyorum Google'yi falan hiçbir şeyi göstermiyor.

Hocam yazdırma biriktiricisini bende kapatmıştım çünkü yazıcıyla alakalıydı ve çalışıyor olarak gözüküyordu ams böyle bir sorun yaşamadım.

chkdsk /r /f

Komut istemini yönetici olarak başlatıp üstte verdiğim komutu girin ve yeniden başlatın sistem sorunlarını ve disk sorunlarını tarayacak.

Sorunu çözdüm Görev Yöneticisi ayarlarından gerçek zamanlı güncelleştirme duraklatıldı yazıyordu normal yaptım ve çözüldü.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı