GPON altyapı için en iyi ISS nedir?

Bilgilerinizin için teşekkür ederim ama sunucu kapasiteleri yüzünden herhalde bilmemekle beraber paketlerim türknet sunucularında kayboluyor bu yüzden o iss ile devam etmek istemiyorum. Kablonet düşünüyorum. Türk telekomda 200 mbps olsaydı onları değerlendirirdim.
Binanızda T.Telekom'un Fibernet (=FTTH/GPON) altyapısı varsa 200-500-1000 Mbps'lik paketlerden birisini kullanabilirsiniz. Bunları ya ya Telekom'un ISS'i olan TTNet'den ya da T.Telekom altyapısından hizmet veren alternatif ISS'lerden alabilirsiniz. (Bilgi için: Turk.Ndet bazı bölgelerde kendi fiber altyapısını yapmış/yapıyor ve buralarda Gigabitfiber adı altında 1000 Mbps'lik üstelik simetrik (UL=DL) internet veriyor. Burada tek bir seçim hakkınız var yani 1000! Ama, yine aynı fiyata T.Telekom bakır altyapısından sadece VDSL hizmeti veriyor, alternatif ISS olarak...)

Binanızda T.Telekom'un Fibernet (=FTTH/GPON) altyapısı varsa 200-500-1000 Mbps'lik paketlerden birisini kullanabilirsiniz. Bunları ya ya Telekom'un ISS'i olan TTNet'den ya da T.Telekom altyapısından hizmet veren alternatif ISS'lerden alabilirsiniz. (Bilgi için: Turk.Ndet bazı bölgelerde kendi fiber altyapısını yapmış/yapıyor ve buralarda Gigabitfiber adı altında 1000 Mbps'lik üstelik simetrik (UL=DL) internet veriyor. Burada tek bir seçim hakkınız var yani 1000! Ama, yine aynı fiyata T.Telekom bakır altyapısından sadece VDSL hizmeti veriyor, alternatif ISS olarak...)
100 mbps de kullanabilir fakat bufferbloat oluyor genelde 100mbit paketlerde. Özellikle Nokia sahasında olanlar 0'dan 100e çıkıp, 112mbps de duruyor. Huawei sahada olanlar 200lerden başlayıp, 120-130lara geliyor, bufferbloat olmuyor. Fiberde en az 200mbit almak gerekiyor.

Türk Telekom'un fiber altyapısı bulunuyor adresimde. 500 veya 1000'in gereksiz fazla olacağını düşündüğüm için 200lük paket almayı düşünüyorum ama sanırsam türk telekom upload'u baya düşük tutuyor. Türknet ile de çalışmaya devam etmek istemiyorum. Takribi 2-3 aydır sorun yaşıyorum ve sayısız destek kaydı açtım. Şuan 200lük paketi hangi issden almalıyım kısmında kafamda sorular var. Onu da araştırıyorum ama henüz adam gibi bir karar veremedim. Kablonet ve netspeed'i düşünüyorum şuan. Kablonet'in upload hızını bulamadım lakin.
100 mbps de kullanabilir fakat bufferbloat oluyor genelde 100mbit paketlerde. Özellikle Nokia sahasında olanlar 0'dan 100e çıkıp, 112mbps de duruyor. Huawei sahada olanlar 200lerden başlayıp, 120-130lara geliyor, bufferbloat olmuyor. Fiberde en az 200mbit almak gerekiyor.
Ben de en az 200 almayı düşünmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı