GTA 6 konsollarda 60 FPS oynanabilir mi?

FSR 3 olursa evet, olmazsa hayır diye düşünüyorum. Bundan önceki çıkan konsollara oyunlar hep 30 Fps gelip grafik ve çözünürlüğe abanıldı tabi bu nesil biraz Pro+ nesli gibi geçtiği için hâliyle oyunlar 60 Fps çalıştı. Gerçekten yeni nesile girince birçok oyun 30 Fps çalışacak.

En kötü ihtimal 1080p 30 fps verir, bir ihtimal gta 6 ile birlikte ps5 pro'yuda çıkartabilirler. Ön sipariş açıldığında, bilgiler ortaya çıkar zaten.

En kötü ihtimal 1080p 30 FPS verir, bir ihtimal GTA 6 ile birlikte PS5 Pro'yuda çıkartabilirler. Ön sipariş açıldığında, bilgiler ortaya çıkar zaten.

On sipariş icin 12 Aralık diyorlardı Rockstar oyunlarina 1-1.5 yıl kala on siparisi aciyor 12 aralik olmazsa 2-3 ay icinde acılır, PS5 Pro icin 2024'un erken zamanlarinda cikacak deniliyordu galiba Pro'yla anca 60 oynayabiliriz emin degilim.

Aynen öyle. Adamlar fragman çıktı sabahına konu açmaya başladılar. (konu sahibi için demiyorum. Değişik konu açanlara diyorum)

-GTA 6 kaldıracak PC önerisi.
-Konsolar açar mı?
-Benim sistem GTA 6 oynatır mı?

Bismillah 2 sene gibi bir süre var. Zaten PS 5 sahipleri ve Xbox sahiplerinin kafasına takılacak bir husus yok bence. İlla oynayacaklar. Onlardaki 30 FPS ile PC'de olan 30 FPS farklı. Yani takmaya gerek yok şimdiden.

Hee ben çok takıyorum ne yapayım korkuyorum acaba GTA 6 oynayamazsam diyenler varsa ve durumu iyiyse. PS 5 Pro alsın direkt.

PC tarfında ise 4070 ve üstü sistem alsın. Garanti olsun diye 4070 Ti ve üstü alsa zaten oynayamama gibi bir sorunu olmaz. 1080p 60 Full grafik oynar herhalde.

Konsollar acmayacak soylemi cok komik cidden acmayacak konsola neden cikisini yapsin oyle diyen cok var.

Buyuk ihtimal 60 FPS olmaz ben ilk basta olur diyordum fakat su an zor gorunuyor umarim performans modu 60 olur uzmemeleri lazim fat kasacilari.

Performans modunda PS5 60 FPS oynatır.

Hocam pek sanmiyorum,seninle ayni sekilde dusunuyordum en basta ama emin degilim daha cok zaman var on sipariş tarihi cok yakin illa oyunu satin alacağız.

Bence tum konsollarin minimum hedefi artik 40 veya 45 FPS olmali, 30 FPS durumu eskidendi artik yeni bir teknoloji caginda 30 FPS oynar miyiz diye soru sormamaliyiz.

PC icin olaylar abartiliyor Ryzen 5 5600 ve RX 7700 2K Full ayarlarda oynatir. Daha uygun bir kart olan RX 6700 ayni sekilde gayet guzel goruntuyle akici sekilde oynatir cidden cok abartiliyor sistem konusu RDR 2 gibi bir oyunu saçma sapan ekran kartlariyla oynayan insanlar var.

Son düzenleme:
PC icin olaylar abartiliyor Ryzen 5 5600 ve RX 7700 2K Full ayarlarda oynatir. Daha uygun bir kart olan RX 6700 ayni sekilde gayet guzel goruntuyle akici sekilde oynatir cidden cok abartiliyor sistem konusu RDR 2 gibi bir oyunu saçma sapan ekran kartlariyla oynayan insanlar var.

Hocam abartılıyor ama bu söylediğiniz donanım ile 2K bir çözünürlük ve Full ayar. Bence benim şahsi fikrim imkansız.

Dediğiniz kartlar oynatır ama hangi ayarlar ile? Full grafik ile bence imkansız. Hele 2026 yılında çıkacak bir oyun için PC tarafına.

Dediğiniz sistemlere aşırı iyi optimizasyon yapmaları lazım. Bu bile kurtarır mı bilmem.

Söylediniz kartlar şu an patlıyor zaten. Saf güçte.

Yani bu kadar kalabalık ve aşırı detaylı bir oyun var. Eğer zaten dediğiniz donanımlar 2K ayarlarda Full grafik ile aksın o zaman RDR2'nin bir tık üstü oyun geliyor demek.

Son düzenleme:
Hocam abartılıyor ama bu söylediğiniz donanım ile 2K bir çözünürlük ve Full ayar. Bence benim şahsi fikrim imkansız.

Dediğiniz kartlar oynatır ama hangi ayarlar ile? Full grafik ile bence imkansız. Hele 2026 yılında çıkacak bir oyun için PC tarafına.

Dediğiniz sistemlere aşırı iyi optimizasyon yapmaları lazım. Bu bile kurtarır mı bilmem.

Söylediniz kartlar şu an patlıyor zaten. Saf güçte.

Yani bu kadar kalabalık ve aşırı detaylı bir oyun var. Eğer zaten dediğiniz donanımlar 2K ayarlarda Full grafik ile aksın o zaman RDR2'nin bir tık üstü oyun geliyor demek.

Hocam RX 7700 yeni cikti RDR 2 2K Ultra testlerinde neredeyse 85-90 aliyor ben 50-55 civari verebilecegini dusunuyorum optimizasyona gore artabilir veya azalabilir. Ben oyunu 1080P'de oynayacağım ama artik 1080P'yi pek eskisi gibi cok onemsemiyorlar fakat Rockstar mutlaka onemseyecektir. Ayrica oyun PC'lerde zulüm olacak olsa PS6'yi hedef alirlardi. Ben ortalama ustu ekran kartlariyla oynanabilecegini dusunuyorum RX 7700 ile cok daha iyi goruntuye sahip olacagini dusunuyorum.

Hocam RX 7700 yeni cikti RDR 2 2K Ultra testlerinde neredeyse 85-90 aliyor ben 50-55 civari verebilecegini dusunuyorum optimizasyona gore artabilir veya azalabilir. Ben oyunu 1080P'de oynayacağım ama artik 1080P'yi pek eskisi gibi cok onemsemiyorlar fakat Rockstar mutlaka onemseyecektir. Ayrica oyun PC'lerde zulüm olacak olsa PS6'yi hedef alirlardi. Ben ortalama ustu ekran kartlariyla oynanabilecegini dusunuyorum RX 7700 ile cok daha iyi goruntuye sahip olacagini dusunuyorum.

Optimizasyon yaptıktan sonra neden olmasın hocam yani? Umarım inşallah dediğiniz gibi olur. Herkes oynar bir şekilde o zaman.

Açıkçası ben oyundan hikaye, detay, mekanik, hikaye anlatımı konusunda yeni detaylar bekliyorum. Grafikler isterse RDR2'nin bir tık üstü olsun benim için önemli değil. Yani oyun çıkınca baktım grafiklerini RDR 2 gibi tek kelime yapmam yani "bu ne ne biçim grafik bu" gibisinden. RDR 2'de zaten çok güzel gözüken bir oyun. Onun üst grafikleri olsa bile çok güzel gözükecek bence oyun.

Optimizasyon yaptıktan sonra neden olmasın hocam yani? Umarım inşallah dediğiniz gibi olur. Herkes oynar bir şekilde o zaman.

Açıkçası ben oyundan hikaye, detay, mekanik, hikaye anlatımı konusunda yeni detaylar bekliyorum. Grafikler isterse RDR2'nin bir tık üstü olsun benim için önemli değil. Yani oyun çıkınca baktım grafiklerini RDR 2 gibi tek kelime yapmam yani "bu ne ne biçim grafik bu" gibisinden. RDR 2'de zaten çok güzel gözüken bir oyun. Onun üst grafikleri olsa bile çok güzel gözükecek bence oyun.

GTA 6 oynamak Türkiye sartlarinda sıfırdan sistem kurmak isteyen birisi icin cok zorlu olur ama yurt disinda cok problem olacagini dusunmuyorum. Bence oyunu RDR 2'den ayiracak en buyuk ozelliklerinden biri detaylarin RDR 2'ye gore daha fazla olacak olmasi. Zaten mekanik altyapisi RDR 2'den geliyor. En buyuk istegim acik dunya detayliligi ve garipliklerinin fazla olmasi, bir seylerle karsilasalim RDR 2'deki gibi yan gorevlerin cesitliligi ve tuhafliklari olmasi bu gibi seyler cok onemli benim icin. Bakalim pazartesi on siparise acilacak mi oyun soylentiler o yondeydi her an acilabilir sizintisi vardi en son oyle denildi. En kotu ihtimalle tarih tutmazsa 1-2 ay icinde on siparise acilmasini bekliyorum kur iyice delirmeden on sipariş vermemiz cok avantajli olur.

Geri
Yukarı