Çözüm GTA Trilogy'nin açılmaması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akira_MR

Decipat
Makaleler
4
GTA III, GTA: VC ve GTA: SA'ya Rockstar Games tarafından artık güncelleme sağlanmadığı için, bu oyunlar tepki vermiyor, açılmıyor veya hata veriyor. Bu rehber ile karşılaştığınız sorunları çözebileceksiniz.

1-) DirectX problemleri:

technopat.png

1-) İlk önce 'Program kaldır' kısmına giriş yapmak gerekiyor, Windows'un araması ile ulaşamadıysanız Denetim Masası üzerinden giriş yapabilirsiniz.

program kaldır.PNG

2-) 'Windows özelliklerini aç veya kapat' seçeneğine tıklayın.

Window.PNG

3-) 'Eski Bileşenler' klasörünü bulun ve klasörde yer alan 'DirectPlay'a tik atarak 'tamam' seçeneğini seçin, Windows yükleme yaparak DirectPlay'ı etkinleştirecektir.
DirectPlay.PNG

*DirectPlay'ı etkinleştirerek DirectX hatasını çözmüş olduk.

2-) Çözünürlük hataları

gta vice city.PNG

1-) Steam kütüphanesinde oyuna sağ tıklayın ve 'Özellikler' seçeneğini seçin.

1622292701751.png

2-) 'Yerel dosyalar' sekmesine gelerek 'Göz at' seçeneğine tıklayın.

yerel dosyalar.png

3-) Oyunun .exe dosyasına sağ tıklayın ve 'Özellikler' seçeneğini seçin.

gta vc.png

4-) 'Uyumluluk' sekmesine geçin, 'Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu'na tik atın ve 'Windows XP (Service Pack 2)' seçeneğini seçin. 'Uygula' diyerek işlemleri kaydedin.

Screenshot_1.png

Artık oyun sorunsuz şekilde açılacaktır, iyi oyunlar dilerim.

Son düzenleme:
Konudaki görüntülerden dolayı Windows 8.1'i özledim gerçekten. Güzel bir rehber olmuş, teşekkürler.

Çok güzel bir rehber olmuş. Sadece şunu da eklemek isterim:
GTA 3'ü bilmiyorum da GTA Vice City ve San Andreas'ın düzgün çalışması için mod şart. Mod olmazsa sapıtıyor ikisi de.

Çok güzel bir rehber olmuş. Sadece şunu da eklemek isterim:
GTA 3'ü bilmiyorum da GTA Vice City ve San Andreas'ın düzgün çalışması için mod şart. Mod olmazsa sapıtıyor ikisi de.
Az önce GTA: Vice City için rehber hazırladım, GTA: San Andreas'ın Downgrade rehberi de yolda.

Yeni konular

Geri
Yukarı