Güç yüzükleri Kitap okunmadan da izlenilebilir mi?

Arkadaşlar şu ana kadar ne kitabı okudum ne de filmleri izledim yani pek bir bilgim yok lotr evreni hakkında ama diziyi izlemek istiyorum. Sizce izlenir mi yoksa kopar mi?

Bildiğim kadarıyla dizi, filmlerden önceki dönemi anlatacak. Bu yüzden izlemenin sorun olacağını sanmıyorum fakat varsa referansları anlamayabilirsin. Bence filmleri izleyip, diziye geçebilirsin. Film serisi bana göre baş yapıttır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar şu ana kadar ne kitabı okudum ne de filmleri izledim yani pek bir bilgim yok lotr evreni hakkında ama diziyi izlemek istiyorum. Sizce izlenir mi yoksa kopar mi?
Filmler ile dizi arasında elbette bağlantılar olacaktır. Ancak dizi olay tarihleri bakımından çok daha eski zamanları işlediği için izlemediyseniz de bir problem yaşamazsınız.

Filmler ile dizi arasında elbette bağlantılar olacaktır. Ancak dizi olay tarihleri bakımından çok daha eski zamanları işlediği için izlemediyseniz de bir problem yaşamazsınız.
Hocam ben demiyorum ki her referansı göndermeyi anlatayım zevkine izleyeceğim beğenirsem normal uclemeyi de izlerim zaten.

Hocam ben demiyorum ki her referansı göndermeyi anlatayım zevkine izleyeceğim beğenirsem normal uclemeyi de izlerim zaten.
Dediğim gibi diziyi işleyenler zaten aklı başında insanlar. Yani koskoca milyar dolar ayırıp yaptıkları işi sadece Orta Dünya geçmişini bilen insanlara yapmadılar, herkese yaptılar. O yüzden sabahki incelememde de söz ettiğim gibi, Orta Dünya hakkında bilgisi olmayan izleyiciler daha çok beğenirler bu diziyi.

Geri
Yukarı