Güreş mi dershane mi?

S54337

Hectopat
Daha fazla  
Bugün güreş kursuna yazılmaya gidecektim sağlık raporunu vb. halletmiştim. 1 saat önce matematik öğretmenim dershaneye gitmek ister misin diye mesaj attı. Yaza kadar ve ücretsiz. Ücretsiz derken devletin kursu falan değil bildiğiniz özel dershane yani. İkisinden birini seçmem gerekiyor. Çünkü günler uyuşmuyor. hakkımda biraz bilgi verirsem 94 OBP ile kapatmış bir Anadolu lisesinde sayısal okul 1.'siyim diyebilirim. Gerçekten çok iyi matematik zekam var. Nasıl olduğunu ben de bilmesem de diğer öğrencilerin çalıştığının 10'da 1'i kadar çalışıp denemelerde, quizlerde fark atıyorum rahatça. Tek sıkıntım dediğim gibi 10'da 1'i kadar çalışmam onların. Dershaneye gidip rakipleri görüp çalışma isteği falan gelebilir belki. Normalde dershane bana göre zaman kaybı tamamen ama böyle bir fırsat varken kaçırmak da istemem. Bir yandan da güreşe gitmek çok istiyorum. Çünkü evde sıkılıyorum. Güreş çok sevdiğim bir spor ve öğrenmek istiyorum. Hem de kuzenle gideceğimiz için daha da eğlenceli olacaktır. Benim yerimde olsanız dershaneye gitmeyi mi seçerdiniz yoksa çok sevdiğiniz bir sporu mu?

Dershane daha mantıklı ek olarak sosyal çevreni genişletebilirsin böylelikle.

Hocam o konuda çok haklısınız. Güreşte kız yok ama dershanede bulabilirim. Okulda kimse kalmadı hepsinden red yediğim için.
Sosyal çevre sadece kız demek değil, daha farklı insanlar, daha geniş kitleler demek. Lakin güreş sporunda tanıştığın herkesin güreşe ilgisi olacak ve görüşler kısıtlı kalacak. Fakat gittiğin dershanede daha farklı sporlara ilgi duyan, daha farklı çevren olacak. Genel olarak baktığında zaten kızlarla hem sevgili olursun hem yakın dost.

Geri
Yukarı