Hakem heyeti kararı nasıl iletilir?

mridvanbas

Femtopat
Daha fazla  
Dün itibarıyla aylardır beklediğim hakem heyeti kararı lehime çıktı. Satıcı ile WhatsApp üzerinden iletişime geçmiştim. Tarafıma iade edilen tutarı ödeyip ürünün yenisini alacağım. Kararnameyi WhatsApp'tan gönderip satıcıyı bilgilendirsem parayı nasıl istediklerini vs. sorsam bir problem olur mu? Yoksa tebligat falan gidiyor onlar mı iletişime geçiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün itibarıyla aylardır beklediğim hakem heyeti kararı lehime çıktı. Satıcı ile WhatsApp üzerinden iletişime geçmiştim. Tarafıma iade edilen tutarı ödeyip ürünün yenisini alacağım. Kararnameyi WhatsApp'tan gönderip satıcıyı bilgilendirsem parayı nasıl istediklerini vs. sorsam bir problem olur mu? Yoksa tebligat falan gidiyor onlar mı iletişime geçiyor?

Tebligat karşı tarafa ulaştıktan sonra 30 gün itiraz hakları var hocam, itiraz edeceklerini düşünmüyorsanız iletişime geçip kararı atın. Tebligat ulaştıysa gerekli işlemleri yaparlar veya tebligatı beklemek isterler.

Hayırlı olsun hocam, nasıl ve ne zaman iletişime geçtiniz, Genel olarak süreci anlatır mısınız?
Daha önce whatsapptan iletişime geçmiş olduğum için oradan kararın çıktığını anlatıp PDF olarak gönderdim. Tebligatın henüz ulaşmadığını söyleyip beklemek istediler. Birkaç gun sonra yeniden yazıp darlayinca iban gonderdiler. ( Benim talebim iade edilen tutarın yeni ürün ile değiştirillmesiydi, bunu zaten baştan kendileriyle konuşmuştum) Kararda yazan parayı gönderdim, ithalatçı markadan ürünü istediklerini söylediler. Birkaç gün sonra adres bilgimi attım, kargolandi ve çözülmüş oldu. Benim 6 ay önce teklif ettigim çözüm de buydu zaten. Trendyol kafasına göre değişim yerine iade yapmıştı, ithalatçı firma ile görüşüp satıcıyı da bilgilendirmistim iletişime geçerseniz ben parayı göndereyim, siz mouse'u gönderin diye.Hakem heyeti kararı beklediklerini söyleyip 6 ayımı boşa yediler. Bir şekilde çözüldü. Hakem heyeti süreceni sorguladigimiz sitenin ekran görüntülerinde gündeme alındı ve karara bağlandı yazısının aynı gün olduğunu sormuştum daha önce burada, ben de aynısı oldu ancak gündeme alınması ile karara bağlanması arasında belki 20 25 gün fark vardı. Herkese sabır diliyorum

Eklemeyi unuttum mesajı da editleyemedim nedense o yüzden tekrar yazıyorum. Hakem heyeti kararında karara itiraz edilmesi, kararın icra edilmesini durdurmaz. Ancak bir hakim karari ile icra durdurulabilir gibi bir şey yazıyordu. O yüzden itiraz etmelerinden korkmak sanırım sadece vakit kaybı.

Eklemeyi unuttum mesajı da editleyemedim nedense o yüzden tekrar yazıyorum. Hakem heyeti kararında karara itiraz edilmesi, kararın icra edilmesini durdurmaz. Ancak bir hakim karari ile icra durdurulabilir gibi bir şey yazıyordu. O yüzden itiraz etmelerinden korkmak sanırım sadece vakit kaybı.

Hocam icra işlemini hemen başlatabiliyor musunuz ki? Başlatsanız bile icra da satıcıya 1 ek ay süre tanıyor.

Hocam icra işlemini hemen başlatabiliyor musunuz ki? Başlatsanız bile icra da satıcıya 1 ek ay süre tanıyor.
Kararın icrasını kararın uygulanması olarak düşündüm ben büyük ihtimalle de o anlamda yazılmış. Yani itiraz bile etseler, bir sıkıntı çıkarsa o süreçte size hakkınızı teslim etmek için üstüne düşenleri yaptıklarını kanıtlamak zorundalar galiba. Hukuk bilgim yok, başlığı da ben açtım o yüzden süreci de bilmiyorum ancak o cümleden öyle bir çıkarım yaptığımı paylaştım. Net bilgisi olan arkadaşlar onaylar ya da duzeltirlerse güzel olur

Yeni konular

Geri
Yukarı