Hangi vektörel programı kullanmalı ?

onlygame

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hem vektörel çizimler olsun hemde web dizayn olsun hangi programı kullanmalı ? Fireworks mü? İllustrator mu? Malum program öğrenmek bir anda olan bir şey değil bir tanesinin üzerinde yoğunlaşcam hangisini tavsiye edersiniz ?

Bak işte @harun37 'cim ikisini de kullanmış biri olarak söylüyorum Corel daha işlevsel. Anlamıyorum bu Adobe hayranlığını yahu. Nedir, Illustrator'ün söylenişi daha mı havalı? Hiç anlam veremedim ya sizin gibilere. Sen ve senin gibiler aynı zamanda Windows Phone uzaktan görüp kötüleyen grupsunuz. Lütfen böyle tartışmalardan uzak durun.

Bize okulda CorelDraw gösterdiler. Hocamız zamanında o varmış, adobe sonradan dahil olmuş. Yani AI kullanmadım ama basitlik olarak Corel çok çok hızlı öğrenilebilir bir program.

Bak işte @harun37 'cim ikisini de kullanmış biri olarak söylüyorum Corel daha işlevsel. Anlamıyorum bu Adobe hayranlığını yahu. Nedir, Illustrator'ün söylenişi daha mı havalı? Hiç anlam veremedim ya sizin gibilere. Sen ve senin gibiler aynı zamanda Windows Phone uzaktan görüp kötüleyen grupsunuz. Lütfen böyle tartışmalardan uzak durun.
Senin coreli sevmeni anlıyorum.Illustrator profesyonellerin işidir zaten böyle matbaada sıradan grafikerlik yapıp 2 kartvizit birkaç davetiye yapan insanlar kullanır coreli.Bizim camiada tek vektörel program illustratordur.

Bize okulda CorelDraw gösterdiler. Hocamız zamanında o varmış, adobe sonradan dahil olmuş. Yani AI kullanmadım ama basitlik olarak Corel çok çok hızlı öğrenilebilir bir program.
Okulda corel öğretirler çünkü basit bir programdır illustratore nazaran bu yüzden corel öğretilir ve hocalar eski olduğu için corel bilirler ve yeni programlar öğrenmezler okul yönetiminde de hata var hocalar işsiz kalmasın diye hala corel öğretilir.Illustrator corelden daha profesyonel bir programdır.

Son düzenleme:
Sizin camiayı merak ettim ya şimdi cidden. :D Ayrıca nereden geliyor bu hava? :)
hava olrak değil siz biraz atartılı soyleyince sizin gibiler gibi ondan..ben milliyet gazetesi grafikeriyim doğal olarak çevremde iyi insanlar bu insanların hepsi corel hayatta kullanmaz en profesyonel vector bazlı program illustratordur ama tercih sizindir tabi ben sadece programın önemini vurgulamak istedim..İşlerimin bi kısmına burdan bakabilirsiniz Behance sizinde varsa croelle çizilmiş güzel işleriniz görmek isterim cezalısınız istersiniz mail atabilirsiniz [email protected]

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı