Hangi yapay zeka kullanılmalı?

Makaleler
45
  • Google Bard
  • ChatGPT
Bu iki yapay dil modelinden hangisini tavsiye edersiniz? Bard Türkçe değil. Çeviri yardımı ile yapıyorum. Sizce hangisi? Ona göre kullanmak istiyorum.

Bard daha yeni çıktığı için, en kararlı olan ChatGPT olacaktır. İlerleyen zamanlarda Bard belki de çok güzel bir ivme kazanabilir, bunu zaman gösterecek.

O zaman ChatGPT daha iyi mi diyebiliriz?
Hocam şimdi bir araştırma yaptım ve bir sitede şöyle yazıyordu: ChatGPT ve Bard arasındaki temel fark veri kaynağıdır. Bard sürekli olarak internetten bilgi alır, bu yüzden en son bilgilere sahiptir. ChatGPT'nin kaynakları 2021 verileriyle sona eriyor, bu nedenle yeni araştırma ve bilgilerle sınırlı.

Bunun ardından, en güncel konularımızdan birini olan 14 Mayıs 2023 günü Türkiye'de ne olduğunu her iki yapay zekaya da sordum. ChatGPT, üstte yazdığı gibi, en son kaynakları 2021'e dayandığı için cevap veremedi. Ancak Bard şunları söyledi:

Yes, I do. On May 14, 2023, Turkey held general elections to elect a new president and members of parliament. The incumbent president, Recep Tayyip Erdoğan, was seeking a third term in office. He was challenged by a number of candidates, including Kemal Kılıçdaroğlu, the leader of the main opposition Republican People's Party (CHP).

• Recep Tayyip Erdoğan: 49.51%
  • Kemal Kılıçdaroğlu: 44.88%
  • Sinan Oğan: 5.17%
Ben de çok şaşırdım :).

Hocam şimdi bir araştırma yaptım ve bir sitede şöyle yazıyordu: ChatGPT ve Bard arasındaki temel fark veri kaynağıdır. Bard sürekli olarak internetten bilgi alır, bu yüzden en son bilgilere sahiptir. ChatGPT'nin kaynakları 2021 verileriyle sona eriyor, bu nedenle yeni araştırma ve bilgilerle sınırlı.

Bunun ardından, en güncel konularımızdan birini olan 14 Mayıs 2023 günü Türkiye'de ne olduğunu her iki yapay zekaya da sordum. ChatGPT, üstte yazdığı gibi, en son kaynakları 2021'e dayandığı için cevap veremedi. Ancak Bard şunları söyledi:

Yes, I do. On May 14, 2023, Turkey held general elections to elect a new president and members of parliament. The incumbent president, Recep Tayyip Erdoğan, was seeking a third term in office. He was challenged by a number of candidates, including Kemal Kılıçdaroğlu, the leader of the main opposition Republican People's Party (CHP).

• Recep Tayyip Erdoğan: 49.51%
  • Kemal Kılıçdaroğlu: 44.88%
  • Sinan Oğan: 5.17%
Ben de çok şaşırdım :).
Ama ChatGPT'de plus üyelik mi ne alırsanız internete erişimin oluyordu ya da eklentilere izin verildiği için eklentilerle erişebiliyornuz sanırım.
Tabii kur farkından dolayı aylık 400 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı