High Sierra 10.13.6 için config düzenleyemiyorum

NsLion

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, High Sierra 10.13.6 kurulumunu ekteki config dosyası ile sorunsuz şekilde yaptım. Config dosyasını seçip sadece ek olarak grafiklerden Inject Intel'i seçiyordum bu şekilde hala sorunsuz kullanıyorum.

USB olmadan kullanmak için ekteki config dosyasını Cloud Clover Editör sitesinde açıyorum. Inject Intel, işlemci ürün numarası vs. girip kaydediyorum. ("Config" adı ile) EFI-clover dizinindeki tüm configleri silip kendi düzenlediğimi koyuyorum ama ekteki hata ekranı ile karşılaşıyorum.

Düzenlediğim config dosyasının orjinal hali
Düzenlediğim config dosyası

Yaptığım işlem:
Graphics kısmından:
- Inject Intel işaretlemek
- Ig-platform-ID : 0x3e9b0007 eklemek
Devices kısmından:
- IntelGFX : 0x3E928086 eklemek

Dosya Ekleri

• res.jpeg
    res.jpeg
    252 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleyen: Moderatör:
USB olmadan kullanmak için ekteki config dosyasını Cloud clover editör sitesinde açıyorum.
Neden? Böyle bir şey anlatılmıyor ki. Diski mount edip Clover klasörünü EFI içerisine yapıştıracaksınız. Rehbere baktığınıza emin misiniz?

Zaten ilk adım olarak EFI içerisine clover klasörünü attım. Clover klasörü içerisindeki 9 adet plist dosyasını silip sadece düzenlemiş olduğumu koydum. Son durumda clover klasörü içerisinde sadece config.plist dosyası kalmış oldu. Benim sorunum config dosyasını nereye atacağımı bilmemem değil, düzenleme yapmama rağmen açılışta sorun yaşamam. Sinirlenme kardeşim canına yazık, cevap vermek veya sinirlenmek zorunda değilsin. :)
Edit : Ek:
Diğer konularda farklı bir moderatorün önerisi üzerine oradaki düzenleme işlemini yapmış oldum. Rehberde zaten bunu böyle düzenle vs. anlatılmıyor veya çok aşırı bilgim dahilinde kafama göre yapmış olduğum bir durum değil.

Benim sorunum config dosyasını nereye atacağımı bilmemem değil
USB'siz boot için config'i bir yere atmıyorsunuz zaten, üstteki mesajda da dediğim gibi.
Sinirlenme kardeşim canına yazık, cevap vermek veya sinirlenmek zorunda değilsin. :)
Sinirlendiğim falan da yok :D Bu kategorinin moderatörü olarak da ilgilenmek zorundayım.

Açılıştaki sorunu USB'siz bootlamaya çalışırken mi yaşıyorsunuz?

Rehberde anlatıldığı gibi EFI klasörü içerisine belirtilen klasörleri kopyalayınca otomatik olarak yani varsayılan config.plist dosyasının ayarları baz alınarak sistem açılıyor.

Ben sistemi sadece "config_kealosintel_desktop0.plist" isimli dosya ile sağlıklı şekilde açabiliyorum.

Config.plist dosyası benim sistemime uygun değil. Üstte belirttiğim dosyayı varsayılan config.plist dosyam haline getirmek istiyorum ki bunun için ilk sorun belirttiğim konuda farklı bir mod bana cloud siteyi önerdi. Hadi ben her şeyi yanlış yaptım diyelim komple.

Soruyu şu şekilde sorayım: ben sistemimin varsayılan olarak "config_kealosintel_desktop0.plist" ile açılmasını istiyorum. Ne yapmalıyım?

Anlamışsındır umarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok kolay. Belirttiğin config dosyasının adını sadece "config.plist" olarak yap, diğer tüm configleri sil.
farklı bir mod bana cloud siteyi önerdi.
Windows'dayken config dosyasını düzenlemek için kullanılıyor genelde bu site.
Rehberde anlatıldığı gibi EFI klasörü içerisine belirtilen klasörleri kopyalayınca otomatik olarak yani varsayılan config.plist dosyasının ayarları baz alınarak sistem açılıyor.
USB'siz Bootlarken de Clover üzerinden farklı configi seçebiliyorsunuz. Ama en başta dediğim yöntem ile seçmenize bile gerek kalmaz.

Çok kolay. Belirttiğin config dosyasının adını sadece "config.plist" olarak yap, diğer tüm configleri sil.

Tam olarak bunu yaptığımı ve sorun yaşadığımı söylemem üzerine zaten cloud site önerilmişti. Hepsini silip başarılı açılan config dosyasını düzenleyip kaydedip adını da yeniden düzenleyip config.plist yapınca sorun yaşadığımı da önceki konularımda söylemiştim. Tekrar deneyeceğim.
Gelişme:

Sorun şu: Herşey doğru ve olması gerektiği gibi ancak Ig-platform-ID : 0x3e9b0007 ayarını eklemek soruna neden oluyor imiş, teker teker deneyerek ulaştığım sonuç.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı