Hikvision SSD nasıldır?

muhammetsc

Centipat
Uzun bir süredir 16m HDD ile idare ediyordum çok yavaş olduğu için oyunlarda sürekli drop yiyiyordum bu sebepten bir tane SSD almak farz oldu ama mümkün olduğunca en uygununu almaya çalıştım oda Hikvision 128 GB modeli oldu.

Sizce nasıl uzun bir süre gider mi?

Uzun bir süredir 16m HDD ile idare ediyordum çok yavaş olduğu için oyunlarda sürekli drop yiyiyordum bu sebepten bir tane SSD almak farz oldu ama mümkün olduğunca en uygununu almaya çalıştım oda Hikvision 128 GB modeli oldu.

Sizce nasıl uzun bir süre gider mi?
HDD'ye göre iyidir. Ama tabii ki daha iyileri de var. Bende kullanıyordum aynısını, bana 4 aylık sürede hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Ama ömürlük süreceğinin garantisini veremem.

HDD'ye göre iyidir. Ama tabii ki daha iyileri de var. Bende kullanıyordum aynısını, bana 4 aylık sürede hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Ama ömürlük süreceğinin garantisini veremem.

Okuma yazma hızları nasıl hocam? Aslında RAM almayı düşünüyordum ama sevdiğim bir hocama danıştım oda önceliği SSD'ye vermemi tafsiye etti.

Okuma yazma hızları nasıl hocam? Aslında RAM almayı düşünüyordum ama sevdiğim bir hocama danıştım oda önceliği SSD'ye vermemi tafsiye etti.
Açıkcası bana yetiyordu. Ne kullanılacağına göre de değişir açıkcası. Ben mesela, oyun açmak için kullanıyordum ve onda yetiyordu.

Bir süre sonra USB belleğe dönüşmesi muhtemel. En azından yazılımı olan bir disk al.
Neden öyle dediniz ki hocam ?

Açıkçası bana yetiyordu. Ne kullanılacağına göre de değişir açıkçası. Ben mesela, oyun açmak için kullanıyordum ve onda yetiyordu.

Windows'u SSD'ye taşımayı düşünüyorum daha hızlı çalışması için ufak tefek oyun ve programları da halihazırda bulunan HDD'ye kuracağım.

Neden öyle dediniz ki hocam ?

Windows'u SSD'ye taşımayı düşünüyorum daha hızlı çalışması için ufak tefek oyun ve programları da halihazırda bulunan HDD'ye kuracağım.

Kullandığı donanım kalitesiz çünkü. Daha önce aynı donanımı kullanan iki diskten birisinin yazma hızı 60 MB/s'e, birisinin yazma hızı 5 MB/s'e düşmüştü.

Konun üzerinden biraz zaman geçti olurda bu marka SSD almayı düşünenlere tecrübemi paylaşayım:

Kullandığım sistem masaüstü, donanımları eski. Anakart SATA 2.0 desteklediği için yaptığım testlerde aşağı yukarı 220-250/200-250+ hızları arasında gidip geldi SATA 3.0 olsa muhtemel daha yüksek hızlara çıkardı.

Açılış hızı oldukça iyi ama sisteme takıp Windows'u kurmadan önce diski eğer eski sistemlere kuracaksanız MBR'ya da GPT formatına çevirmeniz lazım yoksa sistem ilk başlatmada bir süre sinyal yok yazısı ile karşılayıp ondan sonra BIOS ekranına giriyor ve aynı şekilde bilgisayarı yeniden başlat seçeneğine bastığınız zamanda aynı durum oluyor. (tabii sisteminiz yeni nesilse bununla uğraşmanıza gerek yok.)

2 defa format attım 1 defada Windows 10 üzerinden sıfırlama yaptım ilk haliyle şu anki hali arasında çok az da olsa biraz hantallık var gibi bu sebepten belli aralıklarla bilgisayarınıza format atıyorsanız pek tafsiye etmiyorum.

Oyundan oyuna değişiklik gösteriyor ama genellikle hızlı açılıyor.

Onun dışında bence biraz tuzlu bir fiyata sahip ben 250 TL aldım ama şu an 2023 Kasım ayı fiyatlarına bakacak olursak 350 TL'den başlıyor ve depolama kapasitesine göre artıyor. Şahsen tekrar alacak olsam bu parayı vermek yerine 2.el Kingston marka SSD almayı tercih ederdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı