Çözüldü Hoca kitap aldırabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Apple16

Decapat
Daha fazla  
8. sınıfa gidiyorum, şurada kalmış 20 gün (LGS'ye). Hoca tutturmuş deneme de deneme, bana da zorla aldırmaya çalışıyor. Bu yaptığını şikayet edebilir miyim?

O denemenin bana hiçbir katkı sağlamayacağını da biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
8. sınıfa gidiyorum, şurada kalmış 20 gün (LGS'ye). Hoca tutturmuş deneme de deneme, bana da zorla aldırmaya çalışıyor. Bu yaptığını şikayet edebilir miyim?

O denemenin bana hiçbir katkı sağlamayacağını da biliyorum.

Hiçbir şekilde kimse sana zorla kitap aldıramaz. Hocaların zaten kitap aldırması yasak. MEB'e şikayet et, hiç uğraşma. Elinde kanıt olursa daha iyi olur.
Anaokulunda okuma yazma öğretilmesi yasak, veliler baskı yapıyor illa kalem defter harf alıştırması istiyorlar. Bir kısmı da buna itiraz ediyor.

İlk ve orta öğretimde kitap aldırmak yasak; aldırmayan hoca ilgisiz ve başarısız görülüyor. Aldırmak istese başka itirazlar oluyor.

Üniversiteye gelince yukarıda sayılan öğrenciler doğrudan ikiye ayrılıyor. Bir kısmı 8 yılda mezun oluyor, atılıyor geri geliyor inişli çıkışlı hayat yaşıyor. Diğer grup 4 yılda işini bitirip hayatını kuruyor.

Parası olmayan için bir şey demiyorum. Eskiden durumu olmayan öğrencileri hocalar bilirdi, kitap kaynak ne alınacaksa hoca sınıftan para toplar alırdı. Satın aldığı yerden de durumu olmayanlar için isterdi, yayınevi de verirdi (100 kitap alınca 5-6 tane verirlerdi). Böylece hiç kimse mağdur olmazdı.

Toplanan 3-5 kuruşa isyan edilince ve sanki o kadarcık paraya öğretmen tamah ediyormuş gibi lanse edilince her şey yasaklandı. Anaokullarında ki yemek bile kaldırıldı beslenme götürüyorlar.

Soruyorum size, kimin zararı oldu?

Arkadaşlar genel konuşuyorum notlarım iyi kimseyide rahatsız etmiyorum benden şikayetçi olan yok.

Mesele kitabın alınıp alınamaması değil de hocayı şikayet etmeye mazeret aramak gibi duruyor. Mesele kitabı almak istememek veya başka bir mevzu olsa samimiyetle gidip hocayla konuşurdun.

Konuştum arkadaşım konuşmadığımı mı sanıyorsunuz.

Hocalar ne yapsa yaranamıyor. Neyini şikayet edeceksin almayacaksan alma.

Hoca zorla denemelerde alacak listesine ve diğer şeylerde zorla adımı listeye yazarken ne yapabilirim sence.

Tek taraflı olayı dinliyorsunuz. Hoca kötü bir şey dememiş 20 gün kala koca kitap aldırmamış deneme aldırıp okulda çözdürecek alın demesinin nedeni almayan kişi dersten kaytarıp derste uyuyacak.

Evet herkese tek tek cevap vereceğim şunu söyleyeyim ben derste uyuyan o kişilerden değilim konuşmamda.

Son düzenleme:
Arkadaşlar genel konuşuyorum notlarım iyi kimseyide rahatsız etmiyorum benden şikayetçi olan yok.

Konuştum arkadaşım konuşmadığımı mı sanıyorsunuz.

Hoca zorla denemelerde alacak listesine ve diğer şeylerde zorla adımı listeye yazarken ne yapabilirim sence.

Evet herkese tek tek cevap vereceğim şunu söyleyeyim ben derste uyuyan o kişilerden değilim konuşmamda.

O nasıl bir hoca kardeşim ya. Farz et ki param yok ne yapacağım. Kardeşim bu saatten sonra sana hiçbir şey yapamaz. Ben almıyorum hocam de geç.

Daha önce de deneme seti aldırmıştı ben aldığıma alacağıma pişman olmuştum o zamandan beri almıyorum zaten.

Denemelerin işine yarayacağı kesin yalnız. Denemeler işime yaramaz diye düşünüyorsan sana kesinlikle katılmıyorum. Ama hocan değişik kötü bir işe yarmayan denemeler aldırıyorsa dediğim gibi yap. Ne yapabilir ki. Dövecek mi hah😀

Geri
Yukarı