HP Omen vs MSI Vector GP77

HP Omen 17 95-98'den düşmüyordu MSI ve Lenovo varken HP soğutma konusunda yarışamaz.

:D? Yarışamaz öyle mi? Komik. Zaten herhangi bir model belirtmeden direk sadece marka olarak kıyaslamanız durumu açıklamakta. HP küçük bir firma değil sizin düşündüğünüz gibi.

Hani sizin bahsettiğiniz HP Omen modeli kötü olsa bile direk marka adı olarak kıyaslama yapmanız belli ediyor durumu. Haklı olsanız bile haksız duruma düşüyorsunuz.

Tabii MSI çok iyi reklam yapıyor ona bir şey diyemem.

tartışmanızı sonlandırayım, 3060 MSI var kardeşimde bende HP omen 15 var,

HP omen soğutması gerçekten çok çok daha iyi altı neredeyse tamamıyle açık, ancak kasa kalitesi olarak MSI çok daha iyi ama MSI'ın kasalarıda çok ısınıyor çünkü sağlam yapacaz diye kapatmışlar her yerini.

Daha sonra dediğiniz bu 4080'li HP omen laptop'u aldım

Hp Omen 16-WF0011NT​

2 haftadır kullanıyorum.HP omen 3070 modeli vardı.çok memnun olduğum tasarımını beğendiğim için düşünmeden ben HP omen aldım gene.
Isınıyor mu evet ısınıyor ,Ama bu güç bir şekilde ısınacak yapacak bişey yok trottle yiyor mu evet %5 falan bazende işlemci çok ısınınca Hz düşürüyor. Ama kafaya takılacak şeyler değil bu sistemde tüm laptoplar böyle olacaktır internetten Asus zefirus a baktım onun değerleride aynı.

Bu arada içinden Cloud core 2 kulaklık çıkıyor, en yakın rakibiyle arasında 10.000 fark var.4080 aynı 4080 bende değmez.Zaten 5000 serii çıkınca senin laptop nanay en kalitelisini de alsan 10 sene kullanmıyorsun.

Zaten böyle düşündüğüm için aldım. bir incelemede yazdım.

Artıları:
--RTX 4080 bu fiyata 1300HX intel ile mükemmel performans veriyor.
--Performans %5 trottle yiyor laptop için gayet iyi.
--Önceki 2021 modeline göre kasanın sol yanına da hava çıkışı açılmış, fanlar büyütülmüş.
--2 tane thunderbolt var yeni teknolojiler için muazzam.
--SSD nin yazma hızı önceki bilgisayarımdan çok çok daha fazla ,farkedilebilir derecede yükleme hızı artıyor.
--AMD işlemcili 5800H hp omen kullanmış biri olarak diyebilirim ki intel daha yüksek performansa rağmen daha soğuk çalışıyor
.--MUX switch var, -bilmeyenler için dahili ekranında ekran kartını harici monitör bağlamış gibi kullanıp performans arttırabiliyorsunuz.
---Tasarımı çok sade ve güzel ben öncekini de çok beğeniyordum, saçma rengarenk ledler yok. İşe götürüp iş bilgisayarı gibi kullanabilirsiniz. Kimse içinde 4080 olduğuna inanmaz.

Eksileri:
--Kasa kalitesi tahmin edeceğiniz gibi çok iyi değil ve biraz fazla esneyebiliyor, dikkatli kullanmak gerek. Eğer hor kullanan biriyseniz size göre olmayabilir. Ama bu paraya bu performans bir yerden kısacak.
--Arkadaki network kablo girişi biraz aşağıya sarkık tam oturmamış gibi acaba bana gelen mi böyle bilmiyorum. Ama önceki HP omen'ime baktım, onda tam oturuyor.
--Her tarafı açık olduğu için tozlu ortamlarda fanları tozlanmaya çok açık.
--Eğer takıyorsanız parmak izi çok tutuyor 2 el at elinin izini görüyorsun ama kaplamayla kullanılabilir.
--Kart okuyucu yok.
--Hoparlörler yoklukta iş görür seviyede.
--Ekran renk kalitesi ve 7ms tepki süresi olarak ortalama seviyede. Ghosting testte biraz
rahatsız edici buldum.Şu anlık memnunum ileride ne olur göreceğiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı