HP Victus 15 Anlık donma ve kasma

zyrion

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
NVMe m2 PCle
Ekran kartı
RTX 4050
İşlemci
İ5 13500H
Merhaba, bilgisayarım 2 günden beri masaüstünde, Google Chrome'da, wordde vs. akla gelebilecek her kullanım stilinde kasma yapıyor. Normal bir kasmaya da benzemiyor. Mouse takılmaya ping ms varmış gibi geriden gelmeye başlıyor o sırada yazı yazarken takılmalar oluşuyor. Bu durum ortalama 3-4 sn sürüyor ve düzeliyor. Sonra tekrardan oluyor. Görev Yöneticisi'nden baktım bütün kullanımlarım normal gözüküyor. Tüm güncellemeler ve driverlar güncel kontrol ettim ve yükledim. Isınma kaynaklı bir sorunda değil (50 derece). Güvenli modda çalıştırdım ama program vs bir şey çalıştıramadım ama kasma donma olmadı. Format atmak istemiyorum (2 aylık bilgisayar yeni formatlı) çünkü içinde inanılmaz çok dosya var. Onları aktarmam çok uzun sürebilir veya birinin kaybolması durumunda çok sıkıntı yaşarım. Sizlere danışmak istedim. Bilgisayarın özelliklerini ekliyorum. Görsel veya video olarak takılmayı da yakalayabilirsem ekleyeceğim. Şimdiden teşekkürler.
HP Victus 15 Windows 11 Pro
i5 13500 h
NVIDIA RTX 4050 (80W)
16 GB DDR4 RAM.
512 GB SSD (ortalama 5bin civari yazma hızına sahip)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam güncellemeleri kontrol edin ekran kartı işlemci vs.

Hocam bende laptopu pilde kullandığımda bu sorunla karşılaşmıştım Intel grafik ayarlarından pilde iken güç tasarrufunu kapatınca sorun çözüldü bir deneyin isterseniz

Merhaba, dostum ekran kartı işlemci vb. tüm güncellemeler yapılış durumda.
Hocam pilde kullanım sağlamıyorum. Sorun zaten devamlı şarja takılı ve yüksek performanstayken gerçekleşiyor. Yine de Intel Arc kontrolden dediğiniz kısma bakacağım öyle bir durum vaarsa düzelteyim hemen.

Merhaba, dostum ekran kartı işlemci vb. tüm güncellemeler yapılış durumda.
Hocam pilde kullanım sağlamıyorum. Sorun zaten devamlı şarja takılı ve yüksek performanstayken gerçekleşiyor. Yine de Intel Arc kontrolden dediğiniz kısma bakacağım öyle bir durum vaarsa düzelteyim hemen.
Çözdüm mü?

Geri
Yukarı