Hyundai i20 alınmalı mı?

piwi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Hyundai I20 Style Pan M/Media 1.4 Dizel yani panoramik cam tavanlı, orta sınıf, geri görüş kameralı vs.

ÖTV'siz alacağım için 87 bin TL'ye geliyor. Daha da indirim yapacaklarını söylediler. Hyundai bilirsiniz ki çok satıyor bu aracı. Almalı mıyım sizce?

Diğer seçenek olarak baktığım araçlar Clio, Corsa, Ibiza, Polo(fiyatı gereği düsünmüyorum), Fiesta.

Lütfen ikinci el önermeyin ÖTV'siz alacağım için sıfır almam gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.İ20 kısa bir süre sonra yenilenecek.Aralarından en yeni çıkanı Ford Fiesta.Titanyum paket olarak bakabilirsiniz.İ20'de baktığınız model elite smart olması lazım.Aralarında fiyat farkı fazla yok ise Fiesta öneriyorum.

2017 Clio 1.5 dizel kullanıyorum. Günümüz şartlarında yakıt, bakım ve yedek parça konusunda cliodan daha masrafsız bir araba olduğunu sanmıyorum. Elektronik olarak icon paketi üzmez. Konfor olarak tabi ki eksikleri var. Bana sorarsan bu klasmanda en alınabilir olanı.

Merhabalar.İ20 kısa bir süre sonra yenilenecek.Aralarından en yeni çıkanı Ford Fiesta.Titanyum paket olarak bakabilirsiniz.İ20'de baktığınız model elite smart olması lazım.Aralarında fiyat farkı fazla yok ise Fiesta öneriyorum.

Suan ki kasası yeni değil mi zaten ?

Eğer ben alacak olsam;
1. Fiesta \ i20
2. Corsa
3. Clio
4. İbiza

Fiesta bu listede en iyi yol tutan araba bence kalite olarak tatmin eder ama kasası güzel değil eski kasası daha iyidi.
i20 alt donanımlarda bile bir hayli dolu geliyor. Konfor ve iç mekan kalitesi olarak çok iyi denemez ama kötü de değil Cliodan iyi bana göre.
Corsa konfor b segmentine göre normal iç mekan kalitesi iyi fiestaya kafa tutar bence. Motor kısmı 1.4 benzinlisi iyi değildi hani basıyım gidiyim değil de 110 130 sabit gidiyim diye yapılmış.
Clio bu listede tek artısı yakıt tüketimi bana göre.
ibiza ise 2. el de kolay elden çıkacak bir araba değil satılmaz değil ama bu listedekiler 10 günde gidiyorsa 20 25 günde gider.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı