Çözüldü OpenCore i5 12400F B660M-A RX6600 Sisteme macOS Ventura kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kharax

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımın bir diskine Windows 11 kurdum diğerine de Ventura kurmak istiyorum. Sürümü indirip flash belleğe attım ama bu EFI için OpenCore'dan kendi donanımlarıma göre ayarı nasıl yapacağım? Baktığım bazı başlıklarda gerekli EFI dosyaları paylaşılmış ama benim sistemime uygun olanı bulamadım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bilgisayarımın bir diskine Windows 11 kurdum diğerine de Ventura kurmak istiyorum. Sürümü indirip flash belleğe attım ama bu EFI için OpenCore'dan kendi donanımlarıma göre ayarı nasıl yapacağım? Baktığım bazı başlıklarda gerekli EFI dosyaları paylaşılmış ama benim sistemime uygun olanı bulamadım. Teşekkürler.

EFI diskiniz de EFI>OC>configler klasörü altından Alder Lake yazan config dosyasını
OC klasörüne atıp ismini "config.plist" olarak değiştirmelisiniz.

Burada paylaşılan dosyaya opencore da yeni seri numarası oluşturarak denedim bios ayarlarını da yaptım ama siyah ekranda kaldım. Anakart modeli aynı değildi ama değiştirebilecek bir yer bulamadım opencore üzerinde.

Dosya Ekleri

• IMG_20230831_002529.jpg
    IMG_20230831_002529.jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 16

Burada paylaşılan dosyaya opencore da yeni seri numarası oluşturarak denedim bios ayarlarını da yaptım ama siyah ekranda kaldım. Anakart modeli aynı değildi ama değiştirebilecek bir yer bulamadım opencore üzerinde.

Reset NVRAM yaptınız mı?

Evet yaptım her EFI değişikliğinde yaptım.

Denemediğim EFI, izlemediğim video, okumadığım forum kalmadı. Yukarıdaki siyah ekrandan bir adım öteye gidemedim. Olmayınca olmuyor bu işten anlayan kimse yok mu acaba?

Aynı yerde kalıyor başka ne sorun olabilir ?

Dosya Ekleri

• IMG_20230901_071435.jpg
    IMG_20230901_071435.jpg
    115,2 KB · Görüntüleme: 17
Çok teşekkür ederim sonunda bununla kurabildim. İlk kurmayı denememde USB 2 slotundan denemiştim çarpı hatası verip kalmıştı. USB 3 slotundan kurmayı denedim sorunsuz kurdum.

Yeni konular

Geri
Yukarı