i5-12400F & RTX3060 Ti sisteme 650W PSU yeterli midir?

ern.kus1327

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemime ID-Cooling SE 234 ARGB kule tipi soğutucu aldım. TDP değeri 200W yazıyor, sistemimde 650W Power Supply bulunuyor. Sizce yeterli mi?
Diğer bileşenlerim ise şunlar:
i5-12400F, MSI RTX 3060 Ti Ventus 3X, MSI H610M-E Pro, 8x2 RAM, WD Green 480GB SSD.

Power Boost VK K521B kasa modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeterli olur. 80+ olursa çok daha iyi olur. Soğutucudaki TDP değeri, desteklediği maksimum TDP değeriyle alakalı. İşlemcinin TDP'sinden düşük olursa yeterli soğutmayı yapamaz.

Sana zahmet, sen de bakabilir misin? Power Boost VK K521B kasa modeli.

165Mm'e kadar destekliyor görünüyor. Lakin çok fazla bilgi bulunmamakta, yanlış mı doğru mu bilemiyorum. Kasanın kitapçığı falan var ise oradan bakmanı tavsiye ederim. Onun dışında kasayla beraber gelen PSU'yu kullanıyor iseniz değiştirmenizi öneririm. Bozulur ise bütün sistemi de beraberinde götürebilir.

Kasanızın markasını belirtmemişsiniz ama öyle belirtilmiş ise sığacaktır. Bu arada soğutucunuzun yüksekliği 154mm.

Sana zahmet sende bakabilir misin Power Boost vk K521b kasa modeli.

165Mm'e kadar destekliyor görünüyor. Lakin çok fazla bilgi bulunmamakta, yanlış mı doğru mu bilemiyorum. Kasanın kitapçığı falan var ise oradan bakmanı tavsiye ederim. Onun dışında kasayla beraber gelen PSU'yu kullanıyor iseniz değiştirmenizi öneririm. Bozulur ise bütün sistemi de beraberinde götürebilir.

Kötü bir PSU mu İtopya'dan aldım sistemi ama hayırlısı.

Geri
Yukarı