i5 2430M High Sierra siyah ekran hatası

Technopat'ta bulunan High Sierra güncel imajını deniyorum.

EFI dosyası hazır. Buradan indirin. balenaEtcher gibi bir program ile bir USB belleğe imajı yazdırdıktan sonra "OC EFI" partisyonuna sadece "EFI" yazan klasörü atıp kurulumu deneyebilirsiniz.

Buradaki denilenlere yaptığımda siyah ekranla karşılaşıyorum. Sadece fan sesini arttığını duyuyorum. BIOS'ta boot sırası mevcut değil. Her türlü şeyi denedim. Maalesef siyah ekran.

@453482.

Son düzenleyen: Moderatör:
Technopat'ta bulunan High Sierra güncel imajını deniyorum.

Buradaki denilenlere yaptığımda siyah ekranla karşılaşıyorum. Sadece fan sesini arttığını duyuyorum. BIOS'ta boot sırası mevcut değil. Her türlü şeyi denedim. Maalesef siyah ekran.

@453482.
EFI dosyasını doğru bir şekilde attığınızdan emin olun. İç içe 2 tane EFI olmadığına da emin olun.

EFI dosyasını doğru bir şekilde attığınızdan emin olun. İç içe 2 tane EFI olmadığına da emin olun.

Yani hocam USB'deki EFI dosyasını silip sizin attığınız dosyayı atsam olur mu?
Bu konudaki BIOS görüntüleri benimkiyle neredeyse aynı. Bu sistemde UEFI mevcut olmadığını düşünüyorum.

@453482 hocam alıntıdaki gibi yaptım, sonuç aynı.

Son düzenleme:
Bu konudaki BIOS görüntüleri benimkiyle neredeyse aynı. Bu sistemde UEFI mevcut olmadığını düşünüyorum.
Önceki EFI dosyasını silin. Bundan sonra benim attığım dosyayı atın. Eğer çalışmaz ise muhtemelen sisteminiz Legacy. Yeni bir EFI dosyası göndereceğim. Onun ile deneyip buradaki aşamaları bir macOS sanal makinesi ile takip edin (sadece "Legacy Setup" kısmını yapın).

Önceki EFI dosyasını silin. Bundan sonra benim attığım dosyayı atın. Eğer çalışmaz ise muhtemelen sisteminiz legacy. Yeni bir EFI dosyası göndereceğim. Onun ile deneyip buradaki aşamaları bir macOS sanal makinesi ile takip edin (sadece "legacy setup" kısmını yapın).

USB'deki EFI'yı silip senin attığın EFI ile denedim. Siyah ekran durumu gene yaşadım. Muhtelemen Legacy hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB'deki EFI'yı silip senin attığın EFI ile denedim. Siyah ekran durumu gene yaşadım. Muhtelemen Legacy hocam.
Tamamdır. Bugün müsait değilim. Yarın muhtemelen EFI dosyasını göndermiş olurum. Siz o sırada dediğim rehberi uygulayın. Uyguladıktan sonra "OC EFI" partisyonunu silin ve adı sadece "EFI" olan partisyonu gerekirse yeniden "sudo diskutil mount disk..." komutu ile takıp EFI dosyasını oraya atın.

Tamamdır. Bugün müsait değilim. Yarın muhtemelen EFI dosyasını göndermiş olurum. Siz o sırada dediğim rehberi uygulayın. Uyguladıktan sonra "OC EFI" partisyonunu silin ve adı sadece "EFI" olan partisyonu gerekirse yeniden "sudo diskutil Mount disk..." komutu ile takıp EFI dosyasını oraya atın.

Hocam kusura bakmayın, cahilliğimi mazur görün. Rehberde hiçbir şey anlamadım. Nereden başlayacağım, neyi neresine kodu yazacağım vb.

Hocam kusura bakmayın, cahilliğimi mazur görün. Rehberde hiçbir şey anlamadım. Nereden başlayacağım, neyi neresine kodu yazacağım vb.
Rehberi bir macOS çalıştıran sanal makine, Mac veya bir Hackintosh ile takip edin. O aşamaları OpenCorePKG ile Terminal'e girilecek kodlar ile yapacaksınız. Buradan yeni EFI dosyasını indirin.

Rehberi bir macOS çalıştıran sanal makine, Mac veya bir Hackintosh ile takip edin. O aşamaları OpenCorePKG ile Terminal'e girilecek kodlar ile yapacaksınız. Buradan yeni EFI dosyasını indirin.

Ekran görüntüsü 2022-02-03 120711.png

Hocam galiba olmadı.
Pardon hocam kendi USB'yi seçmem gerekirmiş :D
Hangisi seçmem gerekiyor?

1643881202931.png

Hepsini seçtiğimde EFI veya OC EFI bölümleri boş kalmıyor.
@453482 hocam bir bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1293387

Hocam galiba olmadı.
Pardon hocam kendi USB'yi seçmem gerekirmiş :D
Hangisi seçmem gerekiyor?

Eki Görüntüle 1293419

Hepsini seçtiğimde EFI veya OC EFI bölümleri boş kalmıyor.
@453482 hocam bir bakabilir misiniz?
Eğer OC EFI bölümünde "boot" yazan bir dosya yok ise OC EFI bölümünü Windows'tan "Disk Yönetimi" programı ile silin (biçimlendirmeden). Terminal'de görünen kısımda (2. görsel) "1" seçeneğini seçip EFI dosyasını oraya atmayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı