i5 8250U laptopa RX 570 takılabilir mi?

Merdoca

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben ekran kartım yandığı için i5 8250U laptopuma mini PCI-e yoluyla RX 570 takmayı planlıyorum. Sizce yeterli performansı alır mıyım?

Takılabilir ve muhtemelen rahatçada besler.

Ama takıldığım bir nokta var laptopum 6 yıllık ve yaşım çalışmaya yetmediği için ekran kartı takmak istiyorum elimden gelse yenilerim aslında her neyse işlemci bana sanki bayağı yorulmuş gibi geliyor bunun doğru olup olmadığını nasıl anlarım?

Ama takıldığım bir nokta var laptopum 6 yıllık ve yaşım çalışmaya yetmediği için ekran kartı takmak istiyorum elimden gelse yenilerim aslında her neyse işlemci bana sanki bayağı yorulmuş gibi geliyor bunun doğru olup olmadığını nasıl anlarım?

İşlemci yorulmaz, zaman geçtikçe performans kaybı yaşamaz fiziksel hasar görmediği sürece. Eğer uzun süre bakım yapılmadıysa yüksek sıcaklıklardan dolayı düzgün çalışamıyor olabilir sadece.

İşlemci yorulmaz, zaman geçtikçe performans kaybı yaşamaz fiziksel hasar görmediği sürece. Eğer uzun süre bakım yapılmadıysa yüksek sıcaklıklardan dolayı düzgün çalışamıyor olabilir sadece.

Bakımını ve termal mağcun değişimini güzelce yaptım üstünede yeni bir fan taktım cihaz boşta 42 derece falan çalışıyor 2 ay sonra yeni bir bakım yaptıracağım zaten.

Geri
Yukarı