i5-9400F ve GTX 1650 sisteme High Sierra kurulur mu?

Gerçeklik

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : i5-9400F/ Ekran Kartı : GTX 1650 4 GB GDDR6 / RAM: 16 GB G SKILL / Windows 11 Pro
Telefon : iPhone 11 64 GB
Meslek
Oyuncu
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 Evo 500 gb
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
H310M plus gaming r2.0
İşlemci
i5-9400F
Merhaba, sistemime High Sierra kurabilir miyim?

Sistem:
  • GTX 1650 (eski web sürücüler işe yarar mı?)
  • Samsung 860 EVO 500 GB
  • G.Skill 16 GB RAM 8+8
  • H310M Plus Gaming r2.0 (Yanlış yazmış olabilirim.)
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sistem:
  • Samsung 860 EVO 500 GB
  • G.Skill 16 GB RAM 8+8
Teşekkürler.
Ne yazık ki hayır. Kendim GTX 1650'ye sahibim ancak High Sierra (Nvidia Web Driver hiçbir işe yaramıyor), Mojave, Catalina, Big Sur ve Monterey denedim ancak hiçbirinde grafik hızlandırma çalışmıyor. Nvidia Web Driver bile ne yazık ki işe yaramıyor. Eğer ekran kartınızı satıp RX 570 gibi bir ekran kartı ile değiştirirseniz muhtemelen kurabilirsiniz ancak GTX 1650 ile grafik hızlandırma olmadığı için macOS kurmanızı pek önermem.

Ne yazık ki hayır. Kendim GTX 1650'ye sahibim ancak High Sierra (Nvidia Web Driver hiçbir işe yaramıyor), Mojave, Catalina, Big Sur ve Monterey denedim ancak hiçbirinde grafik hızlandırma çalışmıyor. Nvidia Web Driver bile ne yazık ki işe yaramıyor. Eğer ekran kartınızı satıp RX 570 gibi bir ekran kartı ile değiştirirseniz muhtemelen kurabilirsiniz ancak GTX 1650 ile grafik hızlandırma olmadığı için macOS kurmanızı pek önermem.
iGPU kullanabilir miyim? Kullanırsam da yeterli düzeyde verim alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Sistem:
  • Samsung 860 EVO 500 GB
  • G.Skill 16 GB RAM 8+8
Teşekkürler.
İşlemcinizde İGPU mevcut değil ve yine ne yazık ki ekran kartınız uyumlu değildir. Bir ihtimal kurulum yapabilirsiniz ama yapsanız bile karşımızda grafik hızlandırma engeli olacak. Ancak isterseniz sanal makine ile macOS kurabilirsiniz :D

Geri
Yukarı