Çözüldü i7-4790K mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ceteka1994

Hectopat
Herkese selam.
Anakart
ASUS Z97-K Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)
İşlemci
Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB 22m Önbellek İşlemci
Ekran kartı
MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6 GB
RAM
G.Skill 16 GB (2x8GB) Trident X DDR3 2400MHz CL10 1, 65V Dual Kit RAM
1TB Sabit Disk
Power
Everest EPS-1660C REAL-400W PEAK-460W 3*Sata+6 Pin Power Supply

Arkadaşlar BIOS'tan XMP'yi acıp RAM'leri 2666MHz'ye çektigim zaman oyunlarda mavi ekran hatası alıyorum. XMP'yi kapatınca düzeliyor.
Sizce sorun Power'dan olabilir mi?
Değiştireceksem eğer ve sorun çözülecekse. Hangi Power'ı önerirsiniz?

Çözüm
Birkaç yöntem var tabii. Ama sizin disk bayağı kötü durumda gibi. Düzeltir mi bilmiyorum.

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutu gir " chkdsk /f /r ". Sonra " y " tuşuna basacaksınız galiba.

Aklında bilgi bulunsun diye yaptım.

Şöyle bir şey var. Bunu daha çok biraz kötü diskler için uygulanıyor.

Bu birkaç yöntem tabii. İşe yarar mı bilmiyorum.
XMP bazen sorun yaratabiliyor. O yüzden XMP kapalı kullanman daha iyi olacaktır.

Daha detaylı analiz için minidump dosyanı paylaş.

XMP bazen sorun yaratabiliyor. O yüzden XMP kapalı kullanman daha iyi olacaktır.

Daha detaylı analiz için minidump dosyanı paylaş.

Geç cevap verdiğim için kusura bakma, banım vardı.
Yardım edecek var mı arkadaşlar?

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.

Ethernet adaptörü kullanıyorsan donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü güncellemek için.

Aygıt yöneticisine gir ağ bağdaştırıcılarına tıkla ve ekran görüntüsünü alıp paylaş.

Diskine HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş.

HardDisk Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini paylaş ve S.M.A.R.T verilerini paylaş.

CPU-Z ve AIDA64 yazılımlarını kaldır.

USB portu olarak sadece klavye ve fare takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın. Klavye ve farenin USB çıkışlarını tak çıkart yap.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Ekran kartı sürücünü güncelle. Güncellemeyi bilmiyorsan söyle yardım etmeye çalışırım.

Ethernet adaptörü kullanıyorsan donanım kimliğini paylaş. Sürücüsünü güncellemek için.

Aygıt yöneticisine gir ağ bağdaştırıcılarına tıkla ve ekran görüntüsünü alıp paylaş.

Diskine HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap ve "health" sekmesini paylaş.

HardDisk Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini paylaş ve S.M.A.R.T verilerini paylaş.

CPU-Z ve AIDA64 yazılımlarını kaldır.
1612109160397.png

1612109200851.png

1612109297825.png

1612109320366.png

Ne yapmam lazım durum sıkıntılı gibi gözüküyor. :D

Birkaç yöntem var tabii. Ama sizin disk bayağı kötü durumda gibi. Düzeltir mi bilmiyorum.

CMD'yi yönetici olarak çalıştır ve şu komutu gir " chkdsk /f /r ". Sonra " y " tuşuna basacaksınız galiba.

Aklında bilgi bulunsun diye yaptım.

Şöyle bir şey var. Bunu daha çok biraz kötü diskler için uygulanıyor.

Bu birkaç yöntem tabii. İşe yarar mı bilmiyorum.

Çözüm

Geri
Yukarı