i7 8700K ve GTX 1060 sistem yükseltme

Ekran kartı güncellemesi gerektiğini düşünmüyorum. Eğer illa yapacaksanız da 2060 Super'den daha düşük kesinlikle olmamalı. Bence bir sonraki çıkacak olan nesilden bir ekran kartı almanız daha mantıklı bir hamle olacaktır.

İşlemci soğutucusu hakkında bir şey söyleyemeyeceğim fakat kasanın değişmesi gerekiyor. Çok kötü bir kasaya sahipsiniz. Hava akışı iyi bir kasa tercih etmeniz daha iyi olur. CoolerMaster'ın MB511 modeli ile Phanteks'in 400A modeli kasaları hava akışı açısından başarılı gözüküyor. Daha uygun fiyatlı olacaksa Corsair Spec Delta modeli tercih edilebilir.

Önü mesh olmayıp yandan, aşağıdan hava alan kasalara pek sıcak bakamıyorum. Örneğin Inventus'da MB511 yerine MB520 kasanın satılıyor olması benim açımdan kötü bir unsur. P350X de şık bir kasa olarak gözükse de bir mesh panel kasa kadar iyi bir hava akışı sağlayabileceği düşüncesinde değilim. Yanılıyor da olabilirim tabi. Ama sahip olduğunuz kasaya göre çok daha iyi hava akışı sağlayacakları kesin.
Şunu hiç anlamıyorum bu kasa şuan piyasa değeri 878,20 TL civarında. Genelde bana önerilen kasalar bununla aynı fiyat veya daha düşük niye bu kasa bu kadar pahalı ?

Şunu hiç anlamıyorum bu kasa şuan piyasa değeri 878,20 TL civarında. Genelde bana önerilen kasalar bununla aynı fiyat veya daha düşük niye bu kasa bu kadar pahalı ?

Bu kasayı öneri doğrultusunda aldıysanız eğer önerenler büyük hata yapmış demektir bana göre. Kasanın pahalılığı konusunda fikrim yok keza o paraları haketmeyen bir kasa. Önü mesh olmasa bile NZXT, Phanteks'in çıkardığı hava akışı başarılı modeller var. CoolerMaster'ın da MB520'si var mesela.

Aynen öyle
Bu kasayı öneri doğrultusunda aldıysanız eğer önerenler büyük hata yapmış demektir bana göre. Kasanın pahalılığı konusunda fikrim yok keza o paraları haketmeyen bir kasa. Önü mesh olmasa bile NZXT, Phanteks'in çıkardığı hava akışı başarılı modeller var. CoolerMaster'ın da MB520'si var mesela.
Aynen öyle dediğiniz kasaları inceledim biraz araştırmada yaptım. Bakalım bütçemi bir hesaplayıp ona göre alım yapacağım. Yada komple satmayı düşünüyorum bazen sistemi bu kadar ileri seviye bir şeye gerek var mı diye? Sadece Oyun oynuyorum genelde bilgisayarda bu sistemle bile donma,fps düşüklüğü gibi sorunlarla karşılaşmıyorum sadece ısınma problemi kasamda mevcut.

Aynen öyle

Aynen öyle dediğiniz kasaları inceledim biraz araştırmada yaptım. Bakalım bütçemi bir hesaplayıp ona göre alım yapacağım. Yada komple satmayı düşünüyorum bazen sistemi bu kadar ileri seviye bir şeye gerek var mı diye? Sadece Oyun oynuyorum genelde bilgisayarda bu sistemle bile donma,fps düşüklüğü gibi sorunlarla karşılaşmıyorum sadece ısınma problemi kasamda mevcut.

Sisteminizi satmanıza gerek olduğunu düşünmüyorum gayet iyi bir sisteminiz var. İşlemciniz gayet iyi. Aynı ekran kartını ben 4670 ile kullanıyorum (kullanmaya çalışıyorum en doğrusu) fakat sistemdeki tek kusur kasa. Daha iyi bir kasa satın alabilirseniz şu an için başka bir ihtiyacınız kalmaz. Bütçeniz olursa da tahminimce gelecek sene çıkacak olan Nvidia serilerinden bir kart alırsınız yeterli olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı