i7-8750H laptopta anlık FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

Mert ÇALIŞ

Decapat
Öncelikle sistem özelliklerimle başlayalım:
16 GB RAM
i7-8750H CPU @ 2.20GHz(12 CPus) ~2.2GHz
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti GPU
256 GB SSD ~~ 1TB HDD.

Dostlar şimdi bu benim laptopun özetleri. Malum Acer marka olunca ısınmaya dikkat etmek gerekiyor. O yüzden macun ve temizliğini daha yeni yaptım. Ancak şöyle bir sorun var. Turbo modda çalışırken anlık FPS dropları yaşıyorum, oyunlarda veya herhangi bir şeyde. Normalde 2.1GHz sabitte çalışırken hiçbir sıkıntı yok ancak Turbo modda çalışırken 3.8GHz'lerde dolaşıyor.
Araştırdığımda sıcaklık diyenler olmuş ancak baktığımda CPU'umda bir sıcaklık yok. ThrottleStop ile undervolt veya CPU hızını sabitle yazanlar olmuş. Bana da CPU hızını sabitlemek mantıklı geldi. 2.5-2.6GHz değerleri bana yetecek değerler.
Ancak dediğim gibi 2.1 GHz ile çalışırken bir drop olmuyor. Ancak 80-120 FPS arası oluyorsam, Turbo 3.8GHz ile çalışırken +180FPS'leri görüyorum. Ancak 3-4 dakikada bir 30-45 FPS'lere düşüş yaşıyorum (4-5 saniyelik).
ThrottleStop'u çalıştıramadım, yani menüden hiçbir işaret tiklenmedi. Başka bir çözüm veya şunu uygula diyebileceğiniz, şunu kullan diyebileceğiniz önerilerinizi bekliyorum. Eksik bilgi varsa lütfen yazın eklerim.

aslında böyle birşey olmaması lazım çünkü darboğaz testi yaptığım zaman 1080p ayarlarda 1.48 darboğaz yapdıgı gözüküyor size önerim işi bilen iyi bir bilgisayarcıya gitmeniz büyük ihtimalle işlemcinizin turbo ya geçtigi zaman sistem 3 4 dakkikalık darboğaza uğruyor tam bi bilgim olmadıgı için fazla bişey söylemem doğru olmaz umarım kısa sürede sorunnuzu çözersiniz

Teşekkür ediyorum yorumunuz için, biraz tiksindirici bir durum gerçekten. ama turboda çalışırken hızımı sınırlandırabilmek isterdim dediğim gibi 2.1ghz benim için çok az 3.8ghz benim için çok fazla. Hız sabitlemek bana yeterli olacaktır ne kadar doğru olan bu olmasa da :D

Geri
Yukarı