Çözüldü iMac (21,5 inç, 2011 Ortası) İşlemci Yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Solozzo

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Creative Director
Selamlar, yeni bir bilgisayar topladıktan sonra emektar iMac'im için de bir şeyler yapmak istedim. RAM ve SSD yükseltmelerini yapmak zor değil fakat işlemci ile ilgili bilgili arkadaşlara bir sorum olacak.

Şu anda işlemci olarak; "Intel Core i5-2400S CPU 2.50GHz" fabrika çıkışlı bir işlemci bulunmakta ve sanırım 65W TDP değerine sahip bu işlemci. Sizce maksimum hangi işlemci bu bilgisayarda kullanılabilir?

İşlemciyi yükseltmek mümkün olursa, RAM ve SSD yükseltmeleriyle beraber yeniden performanslı bir şekilde bu bilgisayarı da kullanabilirim diye umuyorum.

Şimdiden vakit ayıran herkese teşekkür ederim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
I7 2600S takabilirsin. SSD, RAM yükseltilebilir ancak bunlar çok zor işler. Tecrüben yoksa kesinlikle zarar verirsin.
(Beraber yazdığım için yanlış anlaşılabilir. RAM değişimi en kolayı ekranı sökmeden direkt alttan değişiyor. Ancak CPU ve SSD yükseltme işlemi çok zor. )
I7 2600S takabilirsin. SSD, RAM yükseltilebilir ancak bunlar çok zor işler. Tecrüben yoksa kesinlikle zarar verirsin.
(Beraber yazdığım için yanlış anlaşılabilir. RAM değişimi en kolayı ekranı sökmeden direkt alttan değişiyor. Ancak CPU ve SSD yükseltme işlemi çok zor. )

Son düzenleme:
Çözüm
Çok teşekkürler cevabınız için, kendim takmayacağım. Dediğiniz gibi tecrübe isteyen bir konu, yetkili bir servis ile çözeceğim bu konuyu. Çok sağolun. :)

Tekrar'dan selamlar. Aliexpress'ten i7 2600S sipariş ettim ama halen gelmedi ve bezdim açıkçası. Sormak istediğim şey acaba Türkiye'de satılmamasının bir nednei var mı çünkü hiç bir yerde bulamadım bu işlemciyi. 2600K veya düz 2600 TDP değerleri nedeniyle mi önermediniz? :)

Aliexpress'ten biraz ümidimi kestim o nedenle yurtiçinde bulabileceğim bir işlemci bakıyorum şu anda. Tekrar rahatsız ettim, kusura bakmayın. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı