İngilizce Kitap Önerisi

zbtaskirmaz

Kilopat
Selamlar. Sağlam bir İngilizce temelimin olduğunu düşünüyorum öğretmenlerim ve oynadığım oyunlar sayesinde. Yanlış anlamayın ama gram çalışmadığım İngilizce sınavlarından genelde 80 üstü alıyorum. Şu sıralar kafamda birçok plan var onlardan birisi de İngilizcemi biraz daha geliştirmek. Sizce hem kelime dağarcığı mı hem de çeviri mi geliştirecek hangi yabancı kitabı almalıyım? Öyle anlaşılması aşırı zor kitaplardan değil, sade olsun istiyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım ilk kez İngilizce kitap okuyacaksınız. O zaman benim de ilk İngilizce kitabım olan Lucy Maud Montgomery - Anne Of The Green
Gables öneririm.

Yalnız okul notları ile İngilizce seviyenin belirlenmez. Sınavda 80 almanız sizin İngilizce bilmeniz anlamına gelmiyor. Kelime haznenizin çok çok geniş olması lazım. Kaçıncı sınıfsınız?

Bartleby the Scrivener olabilir. Tavsiyem pratikte daha işinize yarayacak olan konuşma ve duymanızı geliştirin. Okumayı bunlardan bir sonraki aşama olarak geliştirmenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı