İngilizceyi sıfırdan öğrenmek

hamdıgultekın

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar, ben sıfırdan İngilizceye başlamak ve adım adım anlayarak öğrenmek istiyorum. Türkçe ve İngilizce konu anlatımlı kitaplar, grammar ve sözlükler gibi tüm kitap, DVD, Youtube kanalı vb. tavsiyelerine açığım. Lütfen alfabe seviyesinden başlayarak devam edecek olan birine göre önermelerde bulunursanız sevinirim. Her ne kadar tam olarak derse başlamamış olsam da İngilizce dil kursuna gidiyorum, ama alt yapım 0 diyebilirim.

Aşağıda şuan ki yaptıklarımı, aldıklarımı ve takip ettiklerimi sıraladım. Sizlerde gelişimime etki edecek tavsiyelerde bulunursanız çok mutlu olurum. Hem de böyle konuda araştırma yapan kişilere kaynak oluşturmuş oluruz. Şimdiden tavsiye ve önerileriniz için teşekkür ederim. umarım @recepbaltaş konuya dahil olur.

1. İngilizce dil kursuna gidiyorum (1 ders işledik henüz)
2. English Grammar Today - Türkçe Açıklamalı (satın aldım): English Grammar Today - Türkçe Açıklamalı
3. Youtube Video Eğitim Kanalı: Takip ediyorum (8’inci dersteyim):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4. Youtube Video Eğitim Kanalı: Takip ediyorum (24’üncü dersteyim):
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
5. Yabancı alt yazılı dizileri izlemeye başlayacağım: (Prison Break, Game Of Thrones)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle "Duolingo" ile ben de bayağı yol kat ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eklemeleriniz için çok teşekkür ederim. Zaten Duolingo ve Memrise gibi uygulamaları çok sık kullanan biriyim, hatırlatmanız ve listeye dahil ettiğiniz için teşekkür ederim.

Konu anlatımı ve grammar kitabı tavsiyelere çok ihtiyacım var, öneri gelirse hemen temin etmeye çalışacağım.

Eklemeleriniz için çok teşekkür ederim. Zaten Duolingo ve Memrise gibi uygulamaları çok sık kullanan biriyim, hatırlatmanız ve listeye dahil ettiğiniz için teşekkür ederim.

Konu anlatımı ve grammar kitabı tavsiyelere çok ihtiyacım var, öneri gelirse hemen temin etmeye çalışacağım.
Sana kimsenin bilmediği bir öneri daha yapayım, " Voscreen" İngilizce filmlerden kesitler, konuşan karakterlerin ne dediğini, ne demeye çalıştığını doğru olarak bilmeye çalışıp puan kasıyorsunuz. bana bu da diksiyon da çok yardımcı olmuştu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı