Intel Arc A750 için PSU

İşlemcim i5-10400F, kullansa kullansa 140w kullanır maksimum. Anakartım MSI H410M-B, max 80w kullanır. Araştırdığım kadarıyla A750 ise 170w kullanıyor, hadi biz 200w varsayalım. Toplam 420 yapıyor. Kasam o kadar cafcaflı değil watt usage'ın 460'ı aşacağını zannetmiyorum, bu nedenle 500w daha uygun geliyor bana.
Hesap bu şekilde yapılmıyor dostum. Arkadaşın attığı FSP yi almanızı tavsiye ederim.

Gameload, Rampage-Everest, Izoly, Frisby, Hadron, Gameforce gibi markalardan kesinlikle PSU alınmamalı. 500 TL daha ucuz diye bilgisayarın güvenliğini sıkıntıya sokuyorsunuz.
Öneri olarak "MSI MAG" öneririm.

MSI yağ gibi akar Frisby PSU'ya baktım PSU da
Koruma namına bir şey yok.

MSI yağ gibi akar Frisby PSU'ya baktım PSU da

Frisby'i biraz daha araştırınca aşırı gerilim koruması aşırı güç koruması kısa devre koruması düşük gerilim koruması var deniliyor.
Ha ne kadar işe yarar orası bilinmez.

Son düzenleme:
MSI yağ gibi akar Frisby PSU'ya baktım PSU da.

Frisby'i biraz daha araştırınca aşırı gerilim koruması aşırı güç koruması kısa devre koruması düşük gerilim koruması var deniliyor.
Ha ne kadar işe yarar orası bilinmez.

Hocam bunun 650W modelide ARC750 ile uyumlu dimi?

Daha düzgün bir güç kaynağı alın hocam Frisby PSU'lara fazla güvenmeyin korumaları var diye yazıyor ama ne kadar işe yarar orasını bilmiyoruz ondan daha düzgün bir PSU almak daha iyi olur.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı