İntel LGA 1150 Sisteme Anakart Önerisi

Ali Bacik

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba beyler bir sistem topluyordum da anakart seçimini yapamadım. Bana Anakart tavsiyeniz neler?

Sistemim:
  • İşlemci: İntel ama seriyi karar veremedim.
  • Ekran kartı: MSI GTX 770
  • Kasa: Z5 midT ATX
  • PSU: VS serisi 650W (Ekran kartına bu PSU yeter mi?)
  • Ram: Corsair Vengeance 2x4 8GB ram

NOT: işlemci ve Anakarta toplam en fazla 800-900 TL verebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz nedir?
Hangi kasayı düşünüyorsunuz?

Kasa yukarıda yazıyor hocam yinede söyliyeyim Zalman z5 midT ATX
işlemci ve Anakarta en fazla 800-900 TL verebilirim.

Bütçe vermeden tavsiye isterseniz mantıksız bir durum ortaya çıkıyor. Çok fazla model var.
Benim önerim,

Z97 GAMING 5 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar bu anakart olur.

işlemci ve Anakarta en fazla 800-900 TL verebilirim.

Asus H87-Plus İntel H87 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Hdmi&Dvı Anakart - Vatan Bilgisayar

İntel Core i5 4570 Soket 1150 3.2Ghz 6Mb Cache 22Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar

Bunlar olabilir. Farklı tavisyeler de gelecektir.

Peki hocam bişey sorucam AMD sistem yapmış olsaydık ucuza gelecekti. Peki AMD oyunlarda iyi performans verebilirmi?

Tabiki de performans verecektir. Bütceniz AMD'nin üst sınıf işlemcilerini alabilecek kapasitede.

Asus M5A97 Evo R2.0 Amd 970/Sb950 Am3+ Ddr3 2133Mhz (O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

Amd Fx X8 8350 Soket Am3+ 4Ghz 16Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar

Bu ikili de güzel performans verir. Oyun için gayet yeterlidir. Overclock şansınız da var.
Intel sistemlerde çarpan kilidi açık olan işlemciler ve Z serisi anakartlar daha pahalı.

Peki hocam bişey sorucam AMD sistem yapmış olsaydık ucuza gelecekti. Peki AMD oyunlarda iyi performans verebilirmi?

İşlemci ekran kartına darboğaz yapmadığı sürece oyunlarda performans değişmez. Ucuza getirmek istiyorsanız AMD daha mantıklı ancak i5 4440 FX-8350'den daha ucuz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı