Çözüm Intel SDE ile CS2 "unable to load engine2" Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sydoline

Hectopat
Eğer işlemcinizin SSE4.1 desteği yoksa bu hatayı alırsınız. Bu sorun genellikle eski işlemci kullanıyorsanız ortaya çıkar. (Bildiğim kadarıyla eski AMD işlemciler.)

Çözümü ise işlemcinizin yetersiz özelliğini Intel'in emulatoru ile bypass etmek.

NOT: Kesin çözüm olmayabilir. Oyunu akıcı oynayabilirsiniz gibi bir garantisi yok. Çözüm bilgisayarınızın gücüne göre değişiklik gösterebilir. Zaten bu hatayı alıyorsanız işlemciniz eski olduğu için muhtemelen bilgisayarınız zar zor açar ya da düşük FPS alabilirsiniz. O yüzden kullanmadan önce iyi düşünün. Zamanınız boşa gitmesin. Oyunun açılması uzun sürebilir. Ban riski konusunda bir fikrim yok. Bunu riske alarak rehberi okuyun ve uygulayın.

1- Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Intel SDE'yi indiriyoruz.

1696014413405.png

2- İndirdiğimiz rarın içindekileri klasöre çıkartıp Counter Strike 2'nin kurulu olduğu yere kopyalıyoruz. (cs2.exe'nin olduğu konum)

Oyunun konumu sizde değişiklik gösterebilir ama son 4 klasör aynı. C:\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\Game\bin\win64

3- Daha sonra CMD'yi açıyoruz ve cd komutu ile Intel SDE'nin bulunduğu yere gitmemiz gerek. (cs2.exe'nin yanına attığımız dosyaların içinde sde.exe var)

cs2.exe'nin bulunduğu klasöre gidin ve üstten dosya yolunu kopyalayın.

1696015364228.png

Şimdi CMD'ye geri dönün ve cd komutu ile dosya yolunu yazıp enter'e basın.
Örnek cd C:\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\Game\bin\win64

4- Aşağıdaki komutu yazıp CS2'yi çalıştırıyoruz.
Yukarıdakilerden sonra cd komutu ile artık oyunun bulunduğu konuma geldik ve Intel SDE ile birlikte oyunu başlatacağız.

Kod: sde -ivb -- cs2.exe 3. işlemden sonra bu kodu yazıyoruz ve oyun başlatıyoruz.

Yazdığım şeyler yanlış bilgiler içeriyorsa düzeltmem için beni uyarın.

Son düzenleme:
Selam dostum dediklerini yaptım fakat gördüğün üzere açılmadı. Sende cmd'nin ss'lerini atabilir misin?
axssx.PNG

Arkadaşlar oyunu ve steam'i c'ye kurdum oldu otomatik komutu yazdıktan sonra kendi açılıyor fakat şimdi oyunda valve kısmında kalıyor onu da çözersem yazarım.

Son düzenleme:
Eğer işlemcinizin SSE4.1 desteği yoksa bu hatayı alırsınız. Bu sorun genellikle eski işlemci kullanıyorsanız ortaya çıkar. (Bildiğim kadarıyla eski AMD işlemciler.)

Çözümü ise işlemcinizin yetersiz özelliğini Intel'in emulatoru ile bypass etmek.

NOT: Kesin çözüm olmayabilir. Oyunu akıcı oynayabilirsiniz gibi bir garantisi yok. Çözüm bilgisayarınızın gücüne göre değişiklik gösterebilir. Zaten bu hatayı alıyorsanız işlemciniz eski olduğu için muhtemelen bilgisayarınız zar zor açar ya da düşük FPS alabilirsiniz. O yüzden kullanmadan önce iyi düşünün. Zamanınız boşa gitmesin. Oyunun açılması uzun sürebilir. Ban riski konusunda bir fikrim yok. Bunu riske alarak rehberi okuyun ve uygulayın.

1- Öncelikle aşağıdaki bağlantıdan Intel SDE'yi indiriyoruz.

Eki Görüntüle 1961730

2- İndirdiğimiz rarın içindekileri klasöre çıkartıp Counter Strike 2'nin kurulu olduğu yere kopyalıyoruz. (cs2.exe'nin olduğu konum)

Oyunun konumu sizde değişiklik gösterebilir ama son 4 klasör aynı. C:\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\Game\bin\win64

3- Daha sonra CMD'yi açıyoruz ve cd komutu ile Intel SDE'nin bulunduğu yere gitmemiz gerek. (cs2.exe'nin yanına attığımız dosyaların içinde sde.exe var)

cs2.exe'nin bulunduğu klasöre gidin ve üstten dosya yolunu kopyalayın.

Eki Görüntüle 1961757

Şimdi CMD'ye geri dönün ve cd komutu ile dosya yolunu yazıp enter'e basın.
Örnek cd C:\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive\Game\bin\win64

4- Aşağıdaki komutu yazıp CS2'yi çalıştırıyoruz.
Yukarıdakilerden sonra cd komutu ile artık oyunun bulunduğu konuma geldik ve Intel SDE ile birlikte oyunu başlatacağız.

Kod: sde -ivb -- cs2.exe 3. işlemden sonra bu kodu yazıyoruz ve oyun başlatıyoruz.

Yazdığım şeyler yanlış bilgiler içeriyorsa düzeltmem için beni uyarın.
Hocam denedim ama olmuyor ne yapmamız gerekiyor.

Xeon E5450 GTX 1050 Ti sistemde denedim, çalıştırdım da 70 FPS'den 3 FPS'e düştü. Çalıştırsanız da oynayabileceğiniz bir durumda değil SSE 4.2 destekli bir işlemci almak zorundasınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı