İnternet az çekiyor

Kerem bebis

Femtopat
Daha fazla  
Evimiz 3 katlı benim bilgisayarım 3. katta internet ise 2. katta fakat 1MB/sn download hızı alıyorum. Sizce bu normal mi; yoksa bu bir sorun ise internet şirketini aramalı mıyız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evimiz 3 katlı benim bilgisayarım 3. katta internet ise 2. katta fakat 1MB/sn download hızı alıyorum. Sizce bu normal mi; yoksa bu bir sorun ise internet şirketini aramalı mıyız?

Modemin yanında Speedtest yapın eğer aynı değeri veriyor ise interneti kablolu olarak taşıyın.

İnternet az çekiyorsa düşük hız alman normal. @Frederick Bishop un dediği gibi modemin yanında test edin mümkünse Ethernet kablosuyla bağlayarak test ederseniz en doğru sonucu alabilirsiniz. Eğer hız iyi ise üst kata CAT6 Ethernet kablosu çekin. CAT6 Kabloyu ya direk bilgisayarınıza bağlayın ya da router alıp 3. kata da interneti kablosuz olarak dağıtın.

Modem senin bulunduğun noktadan çok saçma yerde ise modemi bulunduğun noktaya taşı (nasıl yapıldığını bilmiyorum fakat yapılabilir) o da olmadımı internetinin hızını para ile hızlandırman gerekli :(

Yeni konular

Geri
Yukarı