İnternet servis sağlayıcıları hakkında

• Konuyu başlatan rtN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B

rtN

Centipat
Daha fazla  
Şu anki internetim Superonline tarafından sağlanıyor. 8 Mbps gibi düşük bir internet hızım var. Güzel ve ucuz bir internet sağlayıcısı arıyorum. TürkNet'e baktığımda 35 Mbps tanımlıyor, 10 TL fazla ödersem 75 Mbps'ye çıkaracağını söylüyor. Ama şikayetçisi çok. TürkNet iyi mi?
Onun dışında muhtemelen binamızda Kablonet fiber altyapısı var. Ama bu firmanında şikayetçişi çok, her zamanki gibi.
Artık kime güveneceğimi şaşırdım.
Uzun süre kullanmış kişiler ulaşabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablonet'ten kim şikayetçi ya? :) Altyapısı varsa Kablonet'ten ötesi benim için yalan. Tercih sizin.

Ekleme; ben de 10 yıldan uzun süredir Kablonet (eski adı Uydunet) kullanıyorum.

Son düzenleme:
Ülkemizde altyapı aynı sokak dahilinde bile farklılık gösteriyor. TT'den tut Turkcell SOL'e kadar şikayetin olmadığı firma yok. Tamamen şans odaklı.

Şahsen bu seçenekler arasında Kablonet derim. Başlangıç pingi 5-6ms yüksek olur ama 40ms civarında Almanya'ya ulaşabilirsiniz.

Almanya dahilinde sunucusu olan oyunlarda ping gayet tatmin edici olur. Örneğin Valve...

Kablonetten şikayetçi olanı görmedik. Türknet konusunda ise bölgenizdeki altyapı sağlamsa kullanacağınız hizmette sağlam oluyor. Türknet'in kullandığı omurga Türk Telekom'un önemli olan bölgenizdeki omurga durumu.

Hepinize çok teşekkürler. Sanırım 1 yıl Kablonet'e geçeceğim. Ama bir kontrol ederim fiber altyapısı olup olmadığını.
Maksimum 90 lira verebilirim. İnternet sitesi çok karışık. Hangi paket iyidir?

Son düzenleme:
Bana göre en iyisi Superonline. Sadece çok pahalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı