Python Invalid syntax hatası

Bir hata vermeden yüklendiyse CMD'yi kapatıp açtıktan sonra çalışması lazım. Olmazsa bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Silip tekrar yükledim böyle dedi:
Hocam yendien başlattım fakat hala "pyinstaller"'i geçerli saymıyor. Deliricem artık.

Dosya Ekleri

• Screenshot_132.png
    Screenshot_132.png
    45,8 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Silip tekrar yükledim böyle dedi:

CMD'de kullanılması için onun path e eklenmesi lazım buradan çıkardığım şey ise eklenmediği. Scriptler Python envinin içindekyen çalışmıyor diye biliyorum. Bu yüzden önerim Python'u silin sonra Python'un setupunu açınca altta işaretlenmemiş bir kutucuk olacak Path'a ekle yazacak İngilizce bir şekilde onu işaretle. Sonra PyInstaller'i tekrar kur (istersen manuel olarak da Path'e ekleyebilirsin ama uğraşmamak adına en kolayı bu bence)

CMD'de kullanılması için onun path e eklenmesi lazım buradan çıkardığım şey ise eklenmediği. Scriptler Python envinin içindekyen çalışmıyor diye biliyorum. Bu yüzden önerim Python'u silin sonra Python'un setupunu açınca altta işaretlenmemiş bir kutucuk olacak Path'a ekle yazacak İngilizce bir şekilde onu işaretle. Sonra PyInstaller'i tekrar kur (istersen manuel olarak da Path'e ekleyebilirsin ama uğraşmamak adına en kolayı bu bence)
Tamam hocam deneyeceğim.

Hocam bunu indirince "pyinstaller" direk iniyor mu yoksa farklı bir yerden mi indirmem gerekiyor?

Son düzenleme:
Tamam hocam deneyeceğim.

Hocam bunu indirince "PyInstaller" direk iniyor mu yoksa farklı bir yerden mi indirmem gerekiyor?

Python'u tekrar kurarken açtığında alttaki "path" seçeneğini işaretleyince PyInstaller'i aynı şekilde kurman gerek. Tek değişen şey artık Python scriptlerini CMD'den direkt kolayca erişebilecek olman. (seçeneği göremezsen yaz yardım ederim)

Python'u tekrar kurarken açtığında alttaki "path" seçeneğini işaretleyince PyInstaller'i aynı şekilde kurman gerek. Tek değişen şey artık Python scriptlerini CMD'den direkt kolayca erişebilecek olman. (seçeneği göremezsen yaz yardım ederim)
Seçeneği işaretledim fakat pyinstaller bunla birlikte mi gelecek? Benim bir şey yapmam gerekiyor mu?

Seçeneği işaretledim fakat PyInstaller bununla birlikte mi gelecek? Benim bir şey yapmam gerekiyor mu?

Hayır bununla beraber gelmeyecek, önceden nasıl kurduysan öyle kur.
Bilmiyorsan Python inince CMD'ye bunu yaz:

Bash:
pip install pyinstaller

Hayır bununla beraber gelmeyecek, önceden nasıl kurduysan öyle kur.
Bilmiyorsan Python inince CMD'ye bunu yaz:

Bash:
pip install pyinstaller
Hocam bu sefer oldu fakat "bedava.py" not found dedi. Nereye kaydetmem gerekiyor?

Geri
Yukarı