iPad 10. nesil alınır mı?

ahmettarikakcy

Centipat
Daha fazla  
Oyun oynamak, video izlemek, ödev yapmak gibi şeyler için iPad 10. nesil almayı düşünüyorum. Bu yıl çok büyük ihtimal 11. nesil çıkacak ama iPad 10. nesil bile bana pahalı geliyor, o yüzden 11. nesile bütçem yetmeyeceği için onu beklemeyeceğim. Ama aklımda birkaç soru var:

1: iPad 10. nesil tahmini olarak hangi yıla kadar güncelleme destekleyecek ve güncelleme desteği bittikten sonra kaç yıl daha sorunsuz kullanabilirim.
2: Oyunlarda donma, kasma olur mu?
3: Tablet 2022 tableti, yani 2 yıllık. Bu yüzden bir sorun çıkar mı?

Bu soruları cevaplarsanız çok sevinirim. Bu arada Samsung tabletlere de baktım. Normalde Samsung'u kesinlikle Apple'dan daha çok seviyorum ve telefonlarının daha iyi olduğunu düşünüyorum ama IPad'in oyun performansı çok yüksek olduğu için, sistemi hafif olduğu için ve ekranı 4:3 olduğu için (16:10 ekranları sevmiyorum) IPad'e karar verdim. Apple gerçekten tablet yapma konusunda çok başarılı.

Android tablette de oyunda kasma donma yaşamazsınız. Yanlış biliyor olabilirim iPad işlemcileri çok güçlü ancak GPU olarak Snapdragon daha güçlü diye biliyorum. O yüzden oyun oynarken sıkıntı yaşamazsınız. IPad'ler oyunda ciddi anlamda ısınıyor ve pil ömrü ciddi anlamda azalıyor. PUBG testini MatePad Pro 11 ve iPad Pro 2. nesil ile yapmıştık. Her ikisi de kasmadan gayet akıcı oynatıyor ancak iPad ciddi anlamda ısınıyordu. Huawei OLED ekran olduğu için video izlerken vs. çok daha keyifliydi.

Android tablette de oyunda kasma donma yaşamazsınız. Yanlış biliyor olabilirim iPad işlemcileri çok güçlü ancak GPU olarak Snapdragon daha güçlü diye biliyorum. O yüzden oyun oynarken sıkıntı yaşamazsınız. IPad'ler oyunda ciddi anlamda ısınıyor ve pil ömrü ciddi anlamda azalıyor. PUBG testini MatePad Pro 11 ve iPad Pro 2. nesil ile yapmıştık. Her ikisi de kasmadan gayet akıcı oynatıyor ancak iPad ciddi anlamda ısınıyordu. Huawei OLED ekran olduğu için video izlerken vs. çok daha keyifliydi.
Ya Apple ya da Samsung almak istiyorum. Diğer markalara alışık değilim. Samsung'un da oyun performansı daha düşük ve işlemcisi de güçsüz. Snapdragon değil çünkü. Ayrıca belirttim zaten, 16:10'u hiç beğenmedim ve neredeyse hiç iPad veya Apple kullanmadım, çok eskiden kullanmıştım onu da hatırlamıyorum, bir kere deneyimlemek istiyorum. Eğer beğenmezsem zaten bundan sonra elimi bile sürmem

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı