iPhone 13 Pro'nun şarjı %10'dan sonra çabuk bitiyor

iKayraOnur

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhaba, iPhone 13 Pro'da %10 şarjdan sonra su gibi eriyor şarjı, hatta 5'ten sonra 2-3 dakikada kapanıyor. 6 ay oldu telefonu alalı, orijinal Magsafe adaptörü ile şarj ediyorum. Geçen şarjı %2 iken kapanmıştı, bugün telefonun şarjı %2 iken kapattım telefonu açtığımda %3 oldu sonra %1'e düştü hemen. Ne olduğunu anlamıyorum. Batarya sağlığı %99 görünüyor.

Orjinal de olsa bu tür adaptörlerin kullanılması taraftarı değilim. Bir de oyun oynuyor musunuz telefonla? Oynuyorsanız bataryanın anasını ağlatıyor.
PUBG gibi koca koca oyunlar oynamıyorum, genelde basit Clash Royale tarzı oyunlarda 10 dakika vakit geçirip kapatıyorum zaten.

Hocam ha oyun oynamış ha o adaptörü kullanmış hiç farketmez. Apple ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Merhaba, iPhone 13 Pro'da %10 şarjdan sonra su gibi eriyor şarjı, hatta 5'ten sonra 2-3 dakikada kapanıyor. 6 ay oldu telefonu alalı, orijinal MagSafe adaptörü ile şarj ediyorum. Geçen şarjı %2 iken kapanmıştı, bugün telefonun şarjı %2 iken kapattım telefonu açtığımda %3 oldu sonra %1'e düştü hemen. Ne olduğunu anlamıyorum. Batarya sağlığı %99 görünüyor.

MagSafe yerine Apple'ın kendi adaptörünü kullanmanı tavsiye ederim. Cihazı yüzde 10 takıp yüzde yüz olduğunda çekiyorsan bunu sürekli yap. Cihazı değişik şarj yüzdesi ile şarj etmekte bataryanın dengesini bozar. Cihaz şarj olduğunda cihazı kullanmamanı tavsiye ederim.

Sizin telefonunuz nükleer santrale mi bağlı? 3 ay boyunca günde 1 saat oyun oynanan telefonun bataryası ile oynanmayan telefonun bataryasını karşılaştır bakalım, ne oluyor.
Bir zahmet telefonu ısıtan oyunları oynamayın. Bir ara telefonumda 100 oyun vardı. Hepsine girip çıkıyordum. Bataryası oyun oynamadığım zamanlar ile hemen hemen aynı gidiyordu. Hem o telefona oyun yükleyip boş kalınca oynayamayacaksam ne anlamı var? Sosyal medyada salya akıtmak ve arama yapmak için telefon alacaksam 2000 liraya Android alırım daha iyi.

Oyun oynamak sadece oyun oynadığınız zaman ki ekran süresini kısaltır, bataryanın kimyasal sağlığına herhangi bir zararı olmaz biyolojik varlık değil bu. @Coturismail
Yaşa.

Yeni konular

Geri
Yukarı