iPhone 13'te renk solması oldu

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
3.07.2022 tarihinde aldığım iPhone 13 gece yarısı rengindeki telefonumda 2 hafta sonra 2 kamera lenslerinin çevresinde çember şeklinde renk solmaları mevcut. Bununla ilgili troy yetkili servise gittiğimde bana kullanımdan kaynaklı hata olacağı söyleniyor. 2 haftalık telefon el sürülmeyen bir yerden dolayı kullanıcı hatası diye nitelendirilip değişim talebini kabul etmiyorlar. Tüketici mahkemesi açabilmek için ara bulucuya gittim oradan da anlaşmaya varılmadı.

Kozmatik hataları kabul etmiyoruz gibi bir saçmalık olamaz biz bu telefona 22.500 TL(şu an 28.000 TL) veriyoruz fabrikasyon bir renk hatasından dolayı kullanıma bağlı hata deyip atamazsınız başınızdan. 2 hafta da ne gibi bir kullanıma bağlı eskime olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek sizin başınıza gelmiyor bu olay çoğu kişide bu durumdan rahatsız araştırma yaparsınız görüceksiniz.

Araştırma yaptım zaten, bununla ilgili gerekli mercilere de başvurumu yaptım. İnsanları bezdirme politikası uyguluyorlar, kimileri risk alıp dava açıp kazanıp değişim sağlıyor kimisi de üşeniyor dava sürecinden yıpranmak istemiyor. Ben dava açacak kişilerdenim sadece bu renk solması ile ilgili çok bilgi yok buradan başına gelecek kişileri bilgilenmesi amaçlı açtım.

Şansınızı Gürgençler'de deneyin.

Açıkçası onların da yardımcı olacağı bir konu değil, Apple politikası gereği kabullenmiyor bu durumu "kozmatik hataların" hiçbirini değişim gereği görmüyormuş. Avukatlarıyla bizzat telekonferans da görüştüm, değişim sağlanmayacağı bildirilmiş. Yani bizzat İstanbul'daki Apple servisine de gitsem aynı sonuç verilecek gibi duruyor.

Araştırma yaptım zaten, bununla ilgili gerekli mercilere de başvurumu yaptım. İnsanları bezdirme politikası uyguluyorlar, kimileri risk alıp dava açıp kazanıp değişim sağlıyor kimisi de üşeniyor dava sürecinden yıpranmak istemiyor. Ben dava açacak kişilerdenim sadece bu renk solması ile ilgili çok bilgi yok buradan başına gelecek kişileri bilgilenmesi amaçlı açtım.

Açıkçası onların da yardımcı olacağı bir konu değil, Apple politikası gereği kabullenmiyor bu durumu "kozmatik hataların" hiçbirini değişim gereği görmüyormuş. Avukatlarıyla bizzat telekonferans da görüştüm, değişim sağlanmayacağı bildirilmiş. Yani bizzat İstanbul'daki Apple servisine de gitsem aynı sonuç verilecek gibi duruyor.

O halde garanti şartlarında yazıyordur bu. Yazıyorsa yapabileceğiniz hiç bir şey yok.

O halde garanti şartlarında yazıyordur bu. Yazıyorsa yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

Garanti şartlarında da yazsa bu "ayıplı mal" satmaktan başka bir şey değil. Dava açanların çok büyük kısmı kazanıp değişim sağlıyorlar. Sıkıntı şurada başlıyor, karşı tarafın avukatı var ve davayı az bir ihtimal de olsa kaybetmeniz halinde sizden avukat parası da talep ediliyor.

İşin en sıkıntı yani bilir kişi atanıyor ve o bilir kişiye bağlı davanın akibiyeti, bilir kişi derse ki kullanımdan kaynaklı bir problem bunu bilimsel bir şekilde açıklarsa davayı kaybetme ihtimali de söz konusu. İnsanlar bundan çekiniyor, karşı tarafa bir telefon parası daha para ödememek için.

Dilekçe yazdırmaya gittiğimde oradaki beyefendi dedi kemaranın lensi ısı çekip o ısıyı kasaya yayıp soldurma söz konusu olmuş olabilir dedi, iyi de bunu ben mi düşüneyim? Apple ona göre önlemini alacaktı o zaman. Ya işte kemaralarımız çok güçlü ısı birikimi oluyor, ondan dolayı ısıyı yayıp renk solması gerçekleşmiş gibi bir saçma bir dünya olamaz.

Geri
Yukarı