iPhone 6 şarj almayı kesiyor

Kunget

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, yaklaşık 2,5 yıldır iPhone 6 kullanıyorum. Dün gece telefonu kapatıp şarja taktım. Malum şarja takınca açılıyor zaten ben de açıldı diye bir kenara bıraktım. 2 saat sonra baktım hiç şarj olmamış. Olur böyle diyerek üzerinde durmadım ama bugün maalesef yine aynı durumu yaşadım. Telefona giren şarj girişini biraz oynatınca şarj olmaya başlıyor sonra sorunsuz devam ediyor. Şarj aletim ve kablo kutunun içinden çıkan. Kabloda herhangi bir hasar söz konusu değil. Acaba artık şarj girişindeki yerler eskimiş olabilir mi? Ne yazık ki şarj aletini isteyip deneyebileceğim birileri de yok çevremde.

Son düzenleme:
Ahşap bir kürdanla hafif hafif şarj yuvasını temizleyin. Kot veya kumaş pantolondan gelen iplik ve tozlar içine dolabiliyor ve temassızlık yapabiliyor. Çok bastırmayın veya metal iğne falan kullanmayın. Hafif hafif kaşır gibi sürükleyerek çıkarın içerdekileri. Düzelebilir eğer sorun bundansa.

Ahşap bir kürdanla hafif hafif şarj yuvasını temizleyin. Kot veya kumaş pantolondan gelen iplik ve tozlar içine dolabiliyor ve temassızlık yapabiliyor. Çok bastırmayın veya metal iğne falan kullanmayın. Hafif hafif kaşır gibi sürükleyerek çıkarın içerdekileri. Düzelebilir eğer sorun bundansa.
Teşekkür ederim bunu deneyeceğim. Aldığımdan beri hiç böyle bir temizlik yapmamıştım zaten şarj girişine.

Teşekkür ederim bunu deneyeceğim. Aldığımdan beri hiç böyle bir temizlik yapmamıştım zaten şarj girişine.
Çıkan şeylere şaşıracaksın o zaman:) Yalnız dediklerime dikkat et lütfen. Yavaş yavaş ve kaşır gibi dışarı çıkararak. Yoksa zarar verebilirsin.

Çıkan şeylere şaşıracaksın o zaman:) Yalnız dediklerime dikkat et lütfen. Yavaş yavaş ve kaşır gibi dışarı çıkararak. Yoksa zarar verebilirsin.
Kullanmadığım için kürdan yok zaten :) Yemek söylediğimde gelirse onunla yapacağım bakalım. Gözle bakınca pek bir şey görünmüyor ama demek ki kürdan topluyor onları :)

Kullanmadığım için kürdan yok zaten :) Yemek söylediğimde gelirse onunla yapacağım bakalım. Gözle bakınca pek bir şey görünmüyor ama demek ki kürdan topluyor onları :)
Gözle pek seçemezsin aynen. Umarım sorun ondandır da kolay çözeriz;)

Gözle pek seçemezsin aynen. Umarım sorun ondandır da kolay çözeriz;)
Umarım öyledir ondan kaynaklıdır. Hafif oynatınca sorunsuz %100'e kadar gidiyor ama şarja takınca alışkanlık işte elektriği aldı diyerek kontrol etmiyorum, 2 saat sonra b*kta çıkabiliyor yani :D

Umarım öyledir ondan kaynaklıdır. Hafif oynatınca sorunsuz %100'e kadar gidiyor ama şarja takınca alışkanlık işte elektriği aldı diyerek kontrol etmiyorum, 2 saat sonra b*kta çıkabiliyor yani :D
Büyük ihtimalle sorun odur o zaman;)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı