iPhone 7 kapandıktan sonra daha açılmıyor

fatogg001

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, gece yatmadan önce Instagram'da gezinirken uyuya kalmışım. Telefon yastığın altında kalmış, her neyse şarjı zaten azdı. Geceleyin bir ara kalktım telefona baktım telefon kapanmış, şarjı bittiği içindir diyerek şarja taktım, sabah uyandığımda telefon buz gibi idi. Hani cihaz şarj olduğunda normal sıcaklıkta olur, her neyse okulda şarja taktım saatlerce falan, hiçbir şekilde açılmadı. İnternete baktığımızda ses kısma tuşu ile Power tuşuna bastığımda da bir tepki alamadım. Sizce sorunu nedir? Yazılımsal mı donanımsal mı? Ve eğer bu sorundan ne kadar masraf çıkar? (telefon yenilenmiş)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Geçmiş olsun. Konu hakkında desteğe başlamadan önce şu hatırlatmayı yapmakta fayda görüyorum. Cihazlarımız ne kadar akıllı olurlarsa olsunlar, işin içine elektrik girdiği zaman kontrol edilemez bir hal alıyor. Tedbirli davranıp cihazınızın enerji beselemesi anında biriktirdiği ısıyı yayabileceği bir alan tanıyın mutlaka. Yastık altı gibi yerlerde enerji beslemesine devam ettirmek riskli olabilir. Konu hakkında sırasıyla çözümlerimizi uygulayalım telefonu zorla yeniden başlatma işlemi uyguladık mı?

Bununla alakalı konuyu bir Apple makalesi ile besleyim.

Hocam, En iyi ihtimal sorun kablodan bi ihtimal anakart, belki de bataryasından kaynaklı olabilir. İlk önce farklı bir kablo ile şarz etmeyi deneyin, ama çok tutmayın şarz almadığından emin olur olmaz kabloyu çıkarın.
Tanıdık ya da güvendiğiniz teknik servise götürün, akım ölçer ile akım alıp almadığına baksın. Ama tahminimce sorun cihazdan ötürü bataryasından kaynaklanıyor.

Hocam, en iyi ihtimal sorun kablodan bir ihtimal anakart, belki de bataryasından kaynaklı olabilir. İlk önce farklı bir kablo ile şarj etmeyi deneyin, ama çok tutmayın şarj almadığından emin olur olmaz kabloyu çıkarın.
Tanıdık ya da güvendiğiniz teknik servise götürün, akım ölçer ile akım alıp almadığına baksın. Ama tahminimce sorun cihazdan ötürü bataryasından kaynaklanıyor.

Bu konuda bu da bir ihtimal olarak gözüküyor. Cihazın şarj soketinde gevşeklik ya da yanık kokusuna benzer bir koku var mı? Pil değişimi yapıldı mı? Biraz daha daryl1DX'in üzerinde durduğu konunun şarj entegresiyle ilgili olduğu kanısına vardım. Doğru mudur?

Sebepler şunlar olabilir :
1- Takılan bataryanın bantları yapıştırılmamış olabilir bu da ufak kayma bile olsa cihaz açılmamasına sebep olmaz.
2- Şarj soketinde problem olabilir.
Yenilenmiş cihaz bu yüzden alınmaz. Ne çıkacağı belli değil. Tez zamanda satın kurtulun derim. Telefoncuya da göster hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı