iPhone cihazlarınızın pil sağlığı kaç?

Evet hocam. Ama videoyu tam izlediyseniz arkadaş diyor ki günlük kullanımdaki pil sağlığı hesaplamalar tam doğru olmayabilir asıl scriptler güncelleme uygulanırken oluyor falan dedi ama dediğim gibi ben bilmiyorum takdir sizin.

O kısmı da dinledim peki tamam yine ben kendimden örnek vereyim bu duruma bizzat her gün elimde olan telefonda aldığım ekran sürelerinde bir değişiklik olmadı. Aynı kullanıyorum. O çocuğun dediği gibi olsa misal bendeki pil sağlığı hatalı gösteriyor diyelim benim gerçek yüzdem 94. Fakat ben bunu aldığım ekran süresi bakımından hissederdim. Siz de bilirsiniz ki 99 ile 94 arasındaki ekran süresinde azalma hissedilir. Ama ben aylardır ekran süremde değişme de almıyorum. Bu yönden bu tezi de çürütüyoruz.

O kısmı da dinledim peki tamam yine ben kendimden örnek vereyim bu duruma bizzat her gün elimde olan telefonda aldığım ekran sürelerinde bir değişiklik olmadı. aynı kullanıyorum. O çocuğun dediği gibi olsa misal bendeki pil sağlığı hatalı gösteriyor diyelim benim gerçek yüzdem 94. fakat ben bunu aldığım ekran süresi bakımından hissederdim. Siz debilirsiniz ki 99 ile 94 arasındaki ekran süresinde azalma hissedilir. Ama ben aylardır ekran süremde değişme de almıyorum. Bu yönden bu tezi de çürütüyoruz.
Aldığınız ekran süresinde bir değişiklik yoksa herhalde o zaman bir sıkıntı yoktur diye düşünüyorum. Bir de hocam galiba destek ile kestirmeler ile de bu pil sağlığı ölçülebiliyor. Eğer onlarda da piliniz 99 çıkıyorsa o zaman kesin pil sağlığınız 99 dur.

Aldığınız ekran süresinde bir değişiklik yoksa herhalde o zaman bir sıkıntı yoktur diye düşünüyorum. Bir de hocam galiba destek ile kestirmeler ile de bu pil sağlığı ölçülebiliyor. Eğer onlarda da piliniz 99 çıkıyorsa o zaman kesin pil sağlığınız 99 dur.

Hocam o kısımdan da baktım biliyorum evet 99 çıkıyor. Bakın bu tarz söylemleri dikkat ederseniz hep güncelleyen kişiler kendilerine teselli olarak söylerler. Gerçek şudur ki iPhone cihazlarında planlı eskitme gerek kamerada gerekse bu konuştuğumuz pil sağlığında vardır. Tabii ki ben bunu söyleyen nadir insanlardanım çoğu insan hadi oradan öyle şey mi olur? Diyerek takmıyor bile. Hatta kamera kalitesinin düştüğünü fark etmeyen bile o kadar kullanıcı var ki. Her neyse sözün kısası güncellemeyin cihazınızı keyifli kullanmak istiyorsanız :)

Hocam o kısımdan da baktım biliyorum evet 99 çıkıyor. Bakın bu tarz söylemleri dikkat ederseniz hep güncelleyen kişiler kendilerine teselli olarak söylerler. Gerçek şudur ki iPhone cihazlarında planlı eskitme gerek kamerada gerekse bu konuştuğumuz pil sağlığında vardır. Tabii ki ben bunu söyleyen nadir insanlardanım çoğu insan hadi oradan öyle şey mi olur? Diyerek takmıyor bile. Hatta kamera kalitesinin düştüğünü fark etmeyen bile o kadar kullanıcı var ki. Her neyse sözün kısası güncellemeyin cihazınızı keyifli kullanmak istiyorsanız :)

Evet hocam haklısınız. Ben de aslında güncellerken özelliklerden çok güvenlik güncellemesi olduğu için güncelliyorum. Biraz takıntılıyım yeni bir açığı kapatan güncelleme yayınlandıysa hep düzenli olarak güncelliyorum. Fakat onun dışında ben de sizin gibi güncelleme yapmayabilirdim. Cihaz da artık eskiyorsa da eskiyor yapacak bir şey yok.

Ben de aslında güncellerken özelliklerden çok güvenlik güncellemesi olduğu için güncelliyorum. Biraz takıntılıyım yeni bir açığı kapatan güncelleme yayınlandıysa hep düzenli olarak güncelliyorum

Hocam zaten Apple'ın olayı bu kullanıcılara bu bilinç altıyla güncelleme yaptırmak. Fakat şöyle düşünün bugün iPhone 5 iOS 10'da kaldı. 4S iOS 9'da kaldı. Zerre güvenlik güncellemesi bile almıyorlar. Peki bu cihazlar hacklendi mi, hiç hack haberleri gördünüz mü? Ben görmedim, duymadım. Kim sizin cihazınızı ne yapsın :)
Takıntınızdan vazgeçin derim. Sizi anlıyorum eskiden bende güncellerdim eski IPhone'larımda tecrübeyi kazandım artık yapmıyorum.

Geri
Yukarı